banner78

Konseri Yarıda Kesti

Eskişehir'de konserini yarım bırakan şarkıcı Hadise'ye ve Organizasyon Şirketi Marca Event'e Eskişehir Belediyesi tarafından tazminat davası açıldı.

Konseri Yarıda Kesti
 Davacı Tepebaşı Belediyesi, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde mazeret göstermeden konseri yarıda kesen Hadise'den şimdilik 10 bin lira maddi tazminat istedi. Manevi tazminat hakkını saklı tuttu. Hukuki süreç, Hadise'nin sözleşmede "Konser 1,5 saat sürecek" yazmasına rağmen konserini yarım saatte bitirmesiyle başladı. 

HER ŞEY HAZIRLANDI 

Dava dilekçesine göre; sözleşmenin ardından belediye konser için alan tahsis etti. Panolara afişler asıldı. Marca Event, belediyeye 100 bin liralık fatura gönderdi. Konser günü tüm güvenlik önlemleri alındı. Seyirci ile sahne arasına güvenlik bariyerleri çekildi. Hadise'nin ulaşımı, konaklaması ve diğer istekleri sağlandı. 

YARIM KONSER İÇİN TUTANAK TUTULDU 

Ancak iddiaya göre; Hadise konsere keyfi olarak geç başladı. İki şarkı söyleyen Hadise, yarım saati aşmayan bir zaman diliminde hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir açıklama yapmadan sahneyi terk etti. Konserin yarım kalması üzerine tutanak tutuldu. Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seyit Yıldızhan, Hadise'nin menajeriyle görüşerek konsere devam etmesini istedi. Menajer "jimy jib" denen bir aletle çekim yapıldığını ve konseri 'ES-TV'nin uydu üzerinden canlı yayınladığını öne sürdü. Belediyeden bu aletin çekim amaçlı olmadığı ve konserin canlı yayınlanmadığı belirtildi. 


''YARIM BIRAKMASININ SEBEBİ BULDUMCUK OLMAK MIDIR NEDİR?'' 

Ünlü şarkıcının ve organizatör şirketin kendilerini zor durumda bıraktığını bildiren belediye yetkilileri, şu şekilde bir dilekçe sundu: 

"Bir sanatçının kutsal olması gereken mesleğini sürdürebilmesinin ve kalıcı olmasının yolu güvenilirlik, söze bağlılık ve saygıdır. Hadise keyfi olarak konseri yarım bırakarak terk edip gitmiştir. Yarım bırakmasının nedeni, Anadolu'daki tabiriyle buldumcuk olmak mıdır nedir bilinmez. Konser ücreti peşin olarak ödenmesine rağmen karşılığı alınamamıştır. Manevi tazminat hakkımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik 10 bin liralık maddi tazminatın davalılardan tahsilini talep ediyoruz"
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96