banner78

Ak Parti'li Vekilden Başbakan'ı Kızdıracak Sözler!

AKP Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba, içkiden, Gezi Parkı eylemlerine kadar bir çok konuda Erdoğan`ı kızdıracak açıklamalarda bulundu

Ak Parti'li Vekilden Başbakan'ı Kızdıracak Sözler!
 AKP Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba, parti olarak kimsenin yaşam tarzına karışmadıklarını belirterek, “Ak Parti’de içen de var içmeyen de var. AKP milletvekilleri arasında o tip tercihleri olan insanlar da var. Kimse kimseyi tercihinden dolayı sorgulamıyor”dedi.

AKP Afyonkarahisar milletvekilleri Sait Açba ve Halil Ürün ile AKP İl Başkanı Mehmet Zeybek ortak basın toplantısı düzenlendi. Partisinin il başkanlığı binasındaki toplantıda konuşan Sait Açba, AKP olarak kimsenin yaşam tarzına karışmadıklarını belirtti. Basın-yayın organlarında uzunca bir süreden beri Türkiye’de yaşam tarzına müdahale edildiği yönünde haberler çıktığına değinen Açba, şöyle dedi:

AKP’DE DE İÇEN VAR

“Haberlerde, ‘Yaşam tarzına müdahale ediliyor’ deniliyor. Meclis’te, zina, kürtaj, alkolle ilgili yapılan düzenlemeler var. 3 çocuk meselesi, dindar gençlik ifadesi, Çamlıca ve Taksim’e cami yapılması gibi konular, ajite edilmek suretiyle gündeme geliyor. Toplumu korumak için bu düzenlemeler yapılır. Alkolün faydalı olduğunu kimse iddia edemez, alkolün zararı var. Önemli olan bu zararı asgariye indirmek. Yoksa yasak diye bir şey yok. 10 yıldır AKP iktidarı var. AKP’de içen de var içmeyen de var. AKP milletvekilleri arasında o tip tercihleri olan insanlar da var. Kimse kimseyi tercihinden dolayı sorgulamıyor. Bunlar maalesef sürekli işleniyor, toplumu öfkelendirmeye çalışan kesimler var.”

‘GEZİ’DEN HERKES DERS ÇIKARMALIBAŞTA HÜKÜMET

Gezi Parkı eylemlerinden her kesimin ders alması gerektiğini kaydeden Açba, iktidarın da muhalefetin de olayları iyi çözümlemesinin gerektiğini söyledi. Gezi Parkı olaylarının önemli bir toplumsal turnusol olduğunu belirten Açba, “Bu hadiseden ders çıkarmak lazım. Bu hadiseden başta ülkeyi yönetenler ders çıkaracak, ülkeyi yönetmeye aday olanlar ders çıkaracak. Bu hadiseler, toplumsal refleksleri ve değişimleri de ortaya çıkardı” dedi.

EYLEMCİLERİN YÜZDE 2′Sİ AK PARTİLİ

Gezi Parkı eylemcilerinin profilini de çizen Açba, eylemlere katılanların yüzde 2′sinin AKP’li olduğunu söyledi. Eylemlerde CHP ve İşçi Partisi’nin rol aldığını iddia eden Açba, “Gezi Parkı olaylarında geniş bir eylemci profili var. Ulusalcı sol eğilimler var. CHP ve İşçi Partisi seçmenleri var. Türkiye’de Beyaz Türkler olarak nitelendirilecek kitle var. Gezi Parkı eylemcileri arasında yapılan araştırmada, eylemcilerin yüzde 42′sinin CHP’li, yüzde 2′sinin AKP’li olduğu tamamıyla ortaya çıkmıştır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2013, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96