banner78

AK Partili kadınlar Kamer Genç’i CHP’nin önünde protesto etti

AK Partili kadınlar, Tunceli Milletvekili Kamer Genç’i, CHP İzmir İl Başkanlığı binasının önünde protesto etti.

AK Partili kadınlar Kamer Genç’i CHP’nin önünde protesto etti
AK Partili kadınlar, Tunceli Milletvekili Kamer Genç’i, CHP İzmir İl Başkanlığı binasının önünde protesto etti. Genç’in Japonya Büyükelçiliği'ndeki resepsiyonda Emine Erdoğan’ın konuşması sırasındaki tavrını protesto eden kadınlar, özür dilemesini istedi. Grup adına konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, “Size göre farklı olan kadınların böyle yerlerde olmasını hazmedemiyorsanız, hazımsızlık ilacı alın.” dedi.

AK Partili kadınlar, Milletvekili Genç aleyhine slogan atarak CHP’nin sessiz kalmamasını istedi. Genç’i Meclis'te görmek istemediklerini, bir an önce istifa etmesi gerektiğini söylediler. İl Kadın Kolları Başkanı Kızılırmak, Kamer Genç’in tavrını şiddetle kınadıklarını belirterek, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nü anarken 26 Kasım günü Japonya Büyükelçiliği'nde Türkiye Cumhuriyeti adına söz verilen Emine Erdoğan Hanımefendi'nin konuşması esnasında kendisine, CHP milletvekili şahıs tarafından sözlü taciz yapılmıştır. Bu şahsı şiddetle kınıyoruz. Bu hakareti, saygıdeğer hanımefendi üzerinden tüm kadınlara yapılmış olarak kabul ediyoruz. Her noktada Atatürk’ü kullanan bu zihniyet ve temsilcisi, kadınımızı önemseyen Atatürk’ün de kemiklerini sızlatmıştır. Başbakanımız'ın eşi Emine Erdoğan’ın vasfı bellidir ancak Kamer Genç’in vasfının ne olduğunu merak ediyoruz. Ahlâk erozyonuna uğramış. CHP’nin bu şahıs hakkında gereğini yapmasını beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Emine Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın eşi ve kadın hakları konusunda üstün gayret ve çalışmaları olan bir hanımefendi olduğunu aktaran Kızılırmak, “Biz o şahsa soruyoruz, senin vasfın nedir? Vekil olmak demek, Başbakan eşine hakaret etmek midir? Ayrıca bugüne kadar STK ve sosyal demokrat hareketteki kadınlarımızın sessizliği bizi düşündürmektedir. Ayrımcılık ve bölücülük yapanlar bellidir. Biz, ‘Benim kadınım iyi, senin kadının kötü’ anlayışına karşıyız. Biz kadınlar, saygı ve sevgiyi hakediyoruz. Her kesimden saygı bekliyoruz. Son sözümüz, erkekseniz öfkenize engel olun.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2013, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73