banner102

Konut Teslimlerinde KDV İndirimi Yüzleri Güldürüyor

Geçtiğimiz yıl Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre konut teslimlerinde, yüzde 18 yerine yüzde 8 KDV uygulaması tekrar yürürlüğe girdi. Konuyla ilgili açıklama yapan yeni nesil emlak sitesi www.cokiyifiyata.com sahipleri Cüneyt ve Yusuf İnce, emlak satın almak isteyenlerin bu avantajı iyi kullanmaları gerektiğini ifade ettiler.

Konut Teslimlerinde KDV İndirimi Yüzleri Güldürüyor

2018 Konut Teslimlerinde İndirim Oranları

Sadece konutları kapsayan, işyerleri ve arsalarda geçerli olmayan KDV indirimi ev almak isteyenlerin yüzünü güldürdü. Bunun yanı tapu harcının yüzde oranı ise 4’den 3’e düşürüldü, bu indirimin ise işyerlerinde de geçerli olduğu belirtildi.

cokiyifiyata.com sahipleri Cüneyt ve Yusuf İnce; “Konut almak isteyenler için bu yüzdelik indirim ikinci bir şans oldu. Konut teslimlerinde oranın yüzde 18’den 8’e düşmesi konut almayı düşünenleri harekete geçirdi ve emlak piyasası canlandı” şeklinde konuştu.

İnce; “Bu tip indirimler konut almak isteyenleri olumlu yönde harekete geçiriyor. Geçtiğimiz yıl da aynı tepkileri görmüştük, bu yıl da ev sahibi olmak isteyenler bu indirimden 30 Ekim’e kadar faydalanabilirler. Bizim tavsiyemiz bu süreci iyi değerlendirmek ve doğru bir kararla doğru bir konuta sahip olmak için harekete geçmek.” dedi.

Cokiyifiyata.com yeni nesil emlak sitesinde konut sahibi olmak isteyenlere birçok alternatif sunduklarını belirten İnce; “Ramazan Bayramı’nın ardından hiç kuşku yok emlak piyasası ivme kazanacaktır. Yüzde 10’luk bir farkı kaçırmak istemeyenler, lüks, büyük konut arayanlar, işyerlerinde damga vergisindeki düşüşten faydalanmak isteyenler için bu önemli fırsatı değerlendirmek gerekiyor.” dedi.


cokiyifiyata.com Kadınlara Destek Oluyor

Kadınlar kendi mahallelerinde, çevrelerinde bulunan veyahut yakınlarına, arkadaşlarına ait satılık mülklerin fotoğraflarını çekip bilgilerini alarak www.cokiyifiyata.com’a ulaşıyorlar.İlanlar siteye yüklendikten sonra kadınlar satılan her gayrimenkulden gelir elde ediyor; böylelikle her kadın kendi mahallesinin emlakçısı oluyor.

Bursa emlak ve konut sektöründeki deneyimlerini internet ortamına taşıyan www.cokiyifiyata.comportalı aynı zamanda mülk alım satın işlemlerinde alıcıdan herhangi bir komisyon almamasıyla da dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 22:52

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96