banner102

BTSO Akademi’nin Konuğu Yazar Cem Kozlu Oldu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Akademi Projesi’nin konuğu ünlü yazar Cem Kozlu oldu. Türkiye’nin büyümesinde ticaret ve sanayi odalarının büyük katkısının olduğunu belirten Cem Kozlu, BTSO’nun çalışmalarının Türkiye tarafından kabul gören ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ sloganıyla örtüştüğünü söyledi.

BTSO Akademi’nin Konuğu Yazar Cem Kozlu Oldu
 BTSO tarafından 2014 yılından bu yana Bursa iş dünyası ve çalışanlarının kişisel gelişimine katkı sunan Akademi Projesi, 2018 yılında ünlü isimleri Bursalı firmalarla buluşturmaya devam ediyor. BTSO Ana Hizmet Binası’nda düzenlenen ‘Liderin Takım Çantası: Yönetim Becerileri’ Semineri’nde Yönetim Danışmanı ve Yazar Cem Kozlu, şirket yöneticilerine önemli bilgiler paylaştı. Bursalı firmaların yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, BTSO Akademi eğitimleri kapsamında şimdiye kadar önemli isimleri Bursa’da ağırladıklarını söyledi.

 

3 YILDA 16 BİNDEN FAZLA KATILIMCI

Aytuğ Onur, iş dünyasında her yatırımın mutlaka bir riski olduğunu, insana yapılan yatırımın asla zarar etmediğini söyledi. “Bizi rakiplerimizden farklı kılacak en önemli dayanağımız ‘eğitim’dir” diyen Onur, BTSO Akademi’nin Türkiye’nin örnek eğitim ve gelişim platformlarından birisi olduğunu söyledi. Şimdiye kadar 260’tan fazla eğitim ve seminer düzenlediklerini kaydeden Onur, “Şu ana kadar 16 bini aşkın üyemiz bu eğitimlerden faydalandı. İş dünyası temsilcilerimiz alanında uzman isimlerden aldıkları eğitimler ile kişisel gelişimlerine büyük katkı sağladılar. Önümüzdeki dönemlerde de eğitimlerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

 

BURSA BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR

Yazar Cem Kozlu, BTSO’nun ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ mottosunun önemli bir vizyon içerdiğini söyledi. BTSO gibi kurumlar sayesinde Bursa ve Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşacağını belirten Kozlu, “Bursa Büyürse Türkiye Büyür sloganı benim temel felsefemle de örtüşüyor. Büyük kurumlarımız büyürse ve güçlenirse, ülkemiz de güçlenecektir. Kurumları büyüten o kurumların yöneticileridir. Kişiler ne kadar kendilerini donatırlarsa ve güncellerse onların oluşturdukları kurumlarda o kadar güçlenir. BTSO’nun ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ mottosu da Odanın makro projeleriyle yüzde 100 örtüşüyor” şeklinde konuştu.

 

KENDİMİZİ YENİLEMELİYİZ

‘Liderin Takım Çantası: Yönetim Becerileri’ eğitimlerinin hedeflerinden de bahseden Kozlu, “Dünya teknoloji odaklı olarak çok hızlı değişiyor. Bireylerin üniversite kazandıkları bilgileri mezun olduktan sonra güncelliğini kaybetmeye başlıyor. Günümüzde yöneticiler sürekli kendini yenileme ve geliştirmek zorunda. ‘Liderin Takım Çantası’nda da bir yönetici ve liderinin kendi potansiyeline ulaşması için çalışma hayatında pratik geliştirme yöntemleri yer alıyor” mesajı verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0