SOFUOĞLU’NDAN YILDIRIMLILARA ÖNEMLİ BİLGİLER

Yıldırım Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Otağ Sohbetleri’nde gazeteci yazar Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nu ağırladı.

SOFUOĞLU’NDAN YILDIRIMLILARA ÖNEMLİ BİLGİLER
banner98
 Yıldırım Belediyesi’nin Otağ sohbetlerine konuk olan gazeteci yazar Ebubekir Sofuoğlu, Türkiye’nin tartışmalı, zor günlerden geçtiğini, her geçen gün yeni saldırılarla karşılaştığını söyledi. Bu saldırıların bazen ateşli silahlarla, bazen terörize eylemler ile bazen de dolar saldırısı şeklinde faiz arttırımıyla yükselen saldırılar olduğunu belirten Sofuoğlu, “Bu saldırıların hepsi aynı merkezden yapılan saldırılar. Hiçbiri tesadüf değil, hiçbiri koordinasyon dışında değil. Bu saldırılar Türkiye’nin güçlenmesini istemedikleri için düzenlenen saldırılardır” diye konuştu.

DARBELER TARİH OLDU

1980 darbesinin ve 1982 anayasasının sıkıntılarını tüm ülkenin uzun yıllar çektiğini belirten Ebubekir Sofuoğlu, “Dış mihraklar, Osmanlı’nın ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesini, güçlenmesini ve dünyada söz sahibi olan bir ülke haline gelmesini önlemek adına darbeleri desteklediler. 1980 darbesi başarılı oldu ama 15 Temmuz'da yaşanan kalkışma hareketi milletin iradesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşuyla önlendi” ifadelerini kullandı. Programın ardından ilçe sakinlerinin gösterdiği ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sofuoğlu, etkinliği gerçekleştiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve ekibine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0