Halk Oyunları Ekibi’nden nefes kesen gösteri

Karacabey, 25.05.2018 – Karacabey Belediyesi’nin, ilçenin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif yönlerden gelişimi adına hayata geçirdiği önemli projelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Halk Oyunları Ekibi’nden nefes kesen gösteri
banner98
 Yaklaşık 3 yıl önce Belediye Başkanı Ali Özkan’ın girişimleri ile kurulan Halk Oyunları Ekibi, düzenledikleri yıl sonu gösterisinde profesyonel folklorcuları aratmadı.

 

110 folklorcudan oluşan ve Karacabey Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen, Halk Oyunları Ekibinin profesyonellere taş çıkartan gösterileri izleyenleri adeta büyülerken, yılsonu gösterilerinin bundan sonra geleneksel hale getirileceği açıklandı.

 

Türkiye’nin tüm renk ve ezgileri sergilendi

 

Önceki hafta gerçekleştirilen ve Yıldızlar, Gençler ve Master’lar olmak üzere üç kategoride seyircilerin karşısına çıkan Karacabey Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin, Türkiye’nin tüm yörelerine ait ezgi ve oyunlarının yer aldığı gösterileri, izleyenlerin haklı takdirini kazanmayı başardı.

 

Oyunlarda kardeşlik vurgusu

 

İlçe halkının büyük beğenisini kazanan gösterileri Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu ve ilçe protokolü ile birlikte izleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tam bir kültür mozaiği olduğunu ve folklorcuların da kültürümüze has, bin yıldan bu yana tüm dünyaya örnek teşkil eden bu kardeşlik duygusunu en güzel şekilde izleyenlere hissettirmeyi başardıklarına vurgu yaptı. Özkan, tüm ekip üyelerini tek tek kutladı.

 

Yeni Kayıtlar, 7’den 70’e Herkese Açık

 

Başkan Ali Özkan, Karacabey Belediyesi Halk Oyunları Gösterileri öğretmenleri Vedat Planalı ve Sinan Ülker ile tüm emeği geçenleri de kutlayıp teşekkürlerini sundu.

 

Öte yandan, Karacabey Belediyesi Halk Oyunları Ekibi için 2018-2019 yılı kayıtlarının devam ettiği ve yediden yetmişe tüm vatandaşların katılımına açık olduğu bilgisi de verildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0