banner78

"Umarız Faili Meçhul Kalmaz"

Eskişehir'de 2 Haziran'da Gezi Parkı protestoları sırasında sivil giysili 5-6 kişinin sopalı saldırısına uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın Hatay'dan gelen avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz, "Umarız bu olay faili meçhul kalmaz" dedi.

 Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Bulvarı'ndaki Eti Parkı'nda toplanan yaklaşık 300 kişi forum düzenledi. Foruma ölen Ali İsmail Korkmaz'ın Hatay'dan gelen ağabeyi avukat Gürkan Korkmaz da katıldı.

Ağabey Gürkan Korkmaz, Eti Parkı adının Ali İsmail Kokrmaz Parkı olarak değişilmesi için imza kampanyası başlatılmasından dolayı herkese teşekkür etti. Forumun yapıldığı parkın kenarına Ali İsmail Korkmaz'ın saldırıya uğradığı günkü kıyafetleri sergilendi. Gürkan Korkmaz kalabalığa ölen kardeşini anlattı. Soruşturma süreciyle ilgili bilgiler de veren Gürkan Korkmaz şöyle dedi:

"Soruşturmada çok somut ilerleme yok. Tanıklar ortaya çıktı, ama henüz ortada görüntü yok. Dosyada somut bir ilerleme yok. Bir-kaç tanık var Tanıklar 500 fotoğraf arasından 5-6 polisi teşhis etti. Sonra jandarmada fiziksel teşhis yapıldı. Ama çok olumlu geçmedi açıkçası. Ama şöyle bir sıkıntı var. Olayın üzerinden 2 ay geçti. Erdek olmanın doğası gereği tanımayı engelleyecek bir çok aksesuar var. Saç, sakal ve bıyık konusu, 2 ay içerisinde kilo alınabilinir. Solaryuma gider esmerleşebilir. Bu gibi kaygılarımız var. Açılmayan görüntüler jandarma kriminalden henüz gelmedi. Bunlar açılsa teşhis daha sağlıklı yapılabilir. Umarız faili meçhul kalmaz. Faile meçhul kalması birçok anne ve babanın huzurunun kaçması demek. Çocuğunu Eskişehir'e gönderenlerin huzursuzluğu demek. Eskişehir'de hiç çıkmayacak bir kelenin kalması demektir."

Avukat ağabey Gürkan Korkmaz, kanıtların karartılması şüphesinin tartışılmasının acı verici olduğunu söyledi. Foruma katılan Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Bülent Nazım Yılmaz'da oda olarak Ali İsmail Kormaz'ın ölümü ile ilgili olarak doktor ve hastane hatasının olupolmadığını araştırdıklarını söylerdi. Dr.Yılmaz, "Ali İsmail Korkmaz'a Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde tomografi çekilmiş. Ancak, bu tomografide beyin kanaması ile ilgili bir şey yok. Bu tür durumlarda daha sonra beyin kanaması oluşabiliyor. 'Kumadin' adlı kanı sulandırıcı ilacı kullanması ise tam bir talihsizlik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96