banner78

Türk hackerlardan Mısırlılara, “İstenmeyen adam“ sürprizi

Mısır'ın üç gün önce Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'yı "istenmeyen adam" ilan ederek ülkeden göndermesi, Türk hackerları harekete geçirdi.

Türk hackerlardan Mısırlılara, “İstenmeyen adam“ sürprizi
Mısır'ın üç gün önce Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'yı "istenmeyen adam" ilan ederek ülkeden göndermesi, Türk hackerları harekete geçirdi. Ayyıldız Tim, hacklediği Mısır sitelerine büyükelçi Botsalı'nın fotoğrafını yerleştirdi.

Ayyıldız Tim'in facebook ve twitter hesaplarından yapılan açıklamada, Kahire Büyükelçisi'nin sınırdışı edilmesini, Türkiye'ye karşı hakaret kabul ettiklerini, bu nedenlede Mısır'a ait 4'ü devlet kurumu olmak üzere, toplam 35 internet sitesinin hacklendiği bildirildi.

Türk hacker grubundan, "21. yüzyılın firavunu Sisi! Haddini bil! Bizim büyükelçimize yaptığın hakaret yanına mı kalacak sandın! Tüm sitelerin hedefimizdir! Sen büyükelçimizi ülkeden çıkarırsan, biz de büyükelçimizin resmiyle sitelerini süsleriz! Kimseden korkmaz gereken yerde gereken cevabı veririz" şeklinde açıklama yapıldı.

Siber saldırılarda, www.mop.gov.eg (Mısır Planlama Bakanlığı), www.idsc.gov.eg (Bilgi ve Karar Destek Bakanlığı), www.egac.gov.eg (Mısır Akreditasyon Konseyi) ve www.egypo.gov.eg (Mısır Üniversitesi) gibi resmi kurum sitelerine erişim engellenirken, www.rahmatulasri.com, www.semnanmc.org, www.arabsmafihris.com gibi sitelere ise, büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı'nın fotoğrafının yanısıra, "Sayın büyükelçimize yaptığınız hareketi unutmadık, unutmayacağız! Yapılan hakareti asla affetmeyiz ve bunun hesabını sormaya geldik. Tüm siber sistemleriniz hedefimizdedir. Dünya'nın neresinde olursa olsun, bir Türk vatandaşına yapılan her hakaretin hesabını soracağız!" ikazı ve İstiklal Marşı yerleştirildi.

Ayyıldız Tim, çeşitli Mısır haber sitelerine erişimi engellerken, saldırılara devam edeceklerini açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73