banner78

Sapığı Linç'ten Polis Kurtardı!

Adana'da, sokakta oynayan 8 yaşındaki erkek çocuğunu 'Sana karpuz vereceğim' diyerek evine götürüp, cinsel istismarda bulunan kişi her şeyi itiraf etti.

Sapığı Linç'ten Polis Kurtardı!
 Adana'da, sokakta oynayan 8 yaşındaki erkek çocuğunu 'Sana karpuz vereceğim' diyerek evine götürüp, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan 27 yaşındaki E.T. hakkında, 36.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

Olay 17 Haziran 2013'de, merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Şehitduran Mahallesi'nde meydana geldi. Ayakkabı imalathanesinde çalışan E.T., aynı mahallede oturan ve sokakta arkadaşlarıyla oyun oynayan erkek çocuğu A.B.'yi, iddiaya göre "Sana para vereceğim, güvercin vereceğim, karpuz vereceğim" diyerek evine götürdü. Burada çocuğa cinsel istismarda bulundu. Çocuk karşı koyunca "Kelleni kopartırım, bağırsaklarını sökerim" diyerek tehdit etti. Ardından da çocuğun eline karpuz verip "Kimseye söyleme" diyerek evine gönderdi. Evine giden çocuk, olayı ailesine anlattı. 

LİNÇTEN POLİS KURTARDI 

Olayın aslını öğrenmek için E.T.'nin evine giden çocuğun ailesi, içeride olmasına rağmen kapıyı açmayınca kapıyı kırıp, içeri girdi. Aile ile mahalle sakinleri, evin yatak odasındaki gizli bölmeye saklanan E.T.'yi bularak dışarı çıkardı. Öfkeli kalabalık tarafından linç edilmek istenen E.T., olay yerine gelen polis ekipleri tarafından kurtarıldı. 

Suçunu itiraf eden E.T., tutuklandığı nöbetçi mahkemedeki ifadesinde "Bir arkadaşımın verdiği cinsel istek artırıcı ilacı kullanmıştım. Sonradan yaptığımın doğru olmadığını anladım. Eylemimi yarıda bıraktım. Ben ne yaptım diyerek kafamı duvarlara vurdum. Bir süre sonra evime baskına geldiler. Çok pişmanım" dedi. 

Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianame hazırladı. 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, sanık E.T. hakkında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 36.5 yıla kadar hapis cezası istendi. 

E.T.'nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96