banner78

Kılıçdaroğlu'ndan 'idam' yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, idamla ilgili teklifin Meclise gelmesi durumunda CHP’nin nasıl bir tavır takınacağını ilişkin, “Getirsinler bakalım” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'idam' yorumu
 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan saldırıda yaralanan vatandaşları ziyaret için Ankara Güven Hastanesi’ne gelen Kılıçdaroğlu, “Yaralı olan vatandaşlarımız var. Aynı zamanda polis arkadaşlarımız vardı. Bir polis arkadaşımız yeni acilden çıkmıştı. Durumları iyi umarım kısa süre içinde de iyi olurlar” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrasında Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorularını cevapladı. İdam ile ilgili teklifin Meclise gelmesi durumunda CHP’nin nasıl bir tavır takınacağını ilişkin ise, “Getirsinler bakalım” ifadelerini kullandı.
Darbe girişimin gerçekleştirildiği 15 Temmuz gününü değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Saat 22.00 gibi Ankara'dan havalandım. İstanbul'a saat 23.00 civarında indim. Uçaktan indikten hemen sonra arkadaşlar cep telefonlarını açtılar ve askeri müdahaleden söz ettiler. İnanamadık Sayın Hayati Yazıcı ile birlikteydik. Sonra darbe olduğu ifade edildi. Tabii ki de darbenin karşısındayız. İner inmez Ankara'ya dönebilir miyiz diye sorduk ama uçakların havalanmadığını ifade ettiler. Bir süre bekledik acaba uçuş fırsatı yakalayabilir miyiz diye hava alanı dışına çıkmanın da tehlikeli olduğu bize söylendi. Çünkü tankların yolu kestiği söylendi. Koruma arkadaşlarımız belli temaslarda bulundu. Köprüler tutulmuştu. Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gittik. Televizyonu izledik ve gerçektende hiçbirimizin kabullenemeyeceği bir manzara vardı. Darbeye karşı olduğumuz demokrasinin yanında olduğumuz kısa bir metin hazırladık. Buradan medyaya gönderildi daha sonra darbenin doğru olamayacağı yönünde görüşlerimizi bildirdik” dedi.

Yarın saat 10.00’da Başbakan ile görüşeceğini belirten Kılıçdaroğlu, demokrasinin yanında olduğunu ve dikta yönetimine karşı olduğunu söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96