banner78

Bursa’da on binler bu gece de meydanları doldurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından Bursa’da on binlerce kişi, demokrasi şöleni için bu gece de meydanları doldurdu.Bursa’da Fomara Meydanı’nda AK Parti İl Başkanlığı önünde Türk bayraklarıyla toplanan...

Bursa’da on binler bu gece de meydanları doldurdu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından Bursa’da on binlerce kişi, demokrasi şöleni için bu gece de meydanları doldurdu.
Bursa’da Fomara Meydanı’nda AK Parti İl Başkanlığı önünde Türk bayraklarıyla toplanan binlerce vatandaş, darbe karşıtı sloganlar attı. Türk bayraklarını sallayan vatandaşlar, demokrasi için meydanları çoluk çocuk demeden doldurdu. Askerin içindeki bir grubun darbe girişiminin püskürtülmesini tebrik eden coşkulu kalabalık, demokrasi için sokakları boş bırakmadı. Bazı vatandaşların demokrasi şölenine yeni doğmuş çocuklarıyla katıldığı görüldü. Köylü vatandaşlar ise traktörleriyle şehir merkezinde tur attı. “İdam cezası geri gelsin”, “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Devlete uzanan eller kırılsın” şeklinde sloganlar atan kalabalığın AK Parti önündeki kutlamaları devam ediyor. Fomara Meydanı trafiğe kapatılırken, polis geniş güvenlik tedbirleri aldı.
Çiftçiler nöbete traktörleriyle geldi
Bursa’nın farklı köylerinden vatan nöbetine traktörleriyle gelen çiftçiler ise "Çiftçiler burada, darbeciler nerede?" sloganları attılar. Onlarca traktörden oluşan konvoy ilginç görüntülere sahne olurken vatandaşlar bu anları fotoğraflamayı da ihmal etmedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96