banner78

Kaymakamdan Rum Ve Ermenilere Çağrı

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde düzenlenen ’Tamzara Defilesi’nde konuşan ilçe kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, yıllar önce göç etmek zorunda kalmış Şebinkarahisarlı Rum ve Ermenilere çağrıda bulunarak, "Memleketiniz Şebinkarahisar...

Kaymakamdan Rum Ve Ermenilere Çağrı
Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde düzenlenen ’Tamzara Defilesi’nde konuşan ilçe kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, yıllar önce göç etmek zorunda kalmış Şebinkarahisarlı Rum ve Ermenilere çağrıda bulunarak, "Memleketiniz Şebinkarahisar sizleri bekliyor" dedi.
Şebinkarahisar’da düzenlenen tamzara defilesinde konuşan Kaymakam Erdinç, "Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen Tamzara defilesi ile unutulmaya yüz tutmuş bu eski ve geleneksel el sanatlarımızdan bir olan tamzara dokumasını tekrardan gün yüzüne çıkarıyor ve siz moda ve tekstil sektörünün seçkin davetlilerinin beğenisine sunuyoruz. Ayrıca bu defile ile müthiş bir tarih ve doğal güzelliklere sahip ilçemiz Şebinkarahisar’la da sizleri tanıştırmaktan onur ve mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum" dedi.
"Şebinkarahisar’dan Rum ve Ermeni Şebinkarahisarlılara en samimi duygularımla bir çağrıda bulunuyorum" diyen Erdinç, "Saygıdeğer konuklarımız tanıtım filmimizde belki fark ettiniz belki de fark etmediniz, saniyeler içerisinde geçen filmin başında Rumların kutsalı Meryem Ana manastırında bir Türk kadını, Ermeni bir el sanatı olan tamzara bezi dokuyor. İşte tarih bize böyle büyük bir kültür mirası bırakmış durumda ve o mirası sahipleri olan bizler bu zengin coğrafyanın insanının faydasına, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Yurtta sulh cihanda sulh’ prensibi içerisinde geniş şeyler söylemek durumundayız. Bu vesileyle buradan Rum ve Ermeni Şebinkarahisarlılara en samimi duygularımla bir çağrıda bulunuyorum. Memleketiniz Şebinkarahisar sizleri bekliyor, cani gönülden bir hemşehri olarak şimdiki gibi ülke sınırlarında değil eskiden olduğu gibi evlerinizin yan yana olduğu gerçek anlamda birbirinize komşu olduğunuz gibi ve tıpkı Avak Şabatın, Paskalya yortusunun ve Ramazan ayının beraberce kutlandığı, sizlerin bir tas çorbada birleştirildiği günlerdeki gibi" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96