Usta Bilardoculardan Resital

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Bilardo Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 3 Bant Dünya Kupası rüzgarı Mustafakemalpaşa'da da esti.

Usta Bilardoculardan Resital
 25 ülkeden 149 önemli sporcunun yarıştığı 3 Bant Dünya Kupası’nda madalya mücadelesi veren Bayanlar Türkiye Şampiyonu Milli Bilardocu Gülşen Degener, Hollanda adına şampiyonada yer alan Murat Gerçek ve İstanbul bölgesi sporcularından Soner Taş, Belediye Spor'un davetlisi olarak Mustafakemalpaşalı bilardo severlerle buluştu.

Pelit Bilardo Salonu'nda Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Belediye Spor Koordinatörü Atilla Taşören ve Belediye Spor Bilardo Antrenörü Cüneyt Nadi Okurlar ile bir araya gelen üç sporcu, gösteri maçında hünerlerini sergiledi.

Genç bilardoculara deneyimlerini aktararak örnek olan sporculara teşekkür eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, bilardonun hem düşünerek eğlendiren,  hem de sabırla sonuca gitmeyi öğreten bir spor dalı olarak çocuklara yeni erdemler aşıladığını söyledi. 

Bilardo sporunu Mustafakemalpaşa’da yaygınlaştırmak istediklerini belirten Başkan Kurtulan;" Tecrübeli bilardocuların gençlere ve çocuklara aktaracağı çok şey var. Bizim hedefimiz, çocuklarımızın sosyal yaşamlarına güzellikler katarken, centilmenliği, kazananı tebrik etmeyi de öğretmektir " dedi.

Mustafakemalpaşalı bilardocularla maç yapan Gülşen Degener, Murat Gerçek ve Soner Taş, gençlere bilardo sporunun incelikleri hakkında bilgiler verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 11:57

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73