BTB Başkanı Özer Matlı Reel Sektöre Yönelik Teşvik Ve Destekleri Değerlendirdi...

MATLI: ARTIK HEP BİRLİKTE ÇALIŞMA, ÜRETME VE İSTİHDAMI ARTTIRMA ZAMANIDIR…

BTB Başkanı Özer Matlı Reel Sektöre Yönelik Teşvik Ve Destekleri Değerlendirdi...
 İş dünyası ve çalışma hayatına yönelik son günlerde gerçekleştirilen düzenlemeleri değerlendiren Bursa Ticaret Borsası Yönet Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Reel sektörün temsilcileri olarak moralimizi ve gücümüzü yükselten bu desteklerin ekonomimize ve yatırımlara yeniden ivme kazandıracağından gönülden inanıyoruz. Artık hep birlikte çalışma, üretme ve istihdamı arttırma zamanıdır” dedi.

 

Yeni yatırımların desteklenmesi ve mevcutların da teşviki başta olmak üzere, vergi düzenlemeleri, cazibe merkezleri, nefes kredisi, KOSGEB destekleri ve son olarak istihdam teşviklerinin iş dünyasının morali ile birlikte çalışma şevkini daha da arttırdığını ifade eden Matlı şunları söyledi;

 

“Cazibe merkezleri, nefes kredisi, KOSGEB destekleri ile birlikte Hükümetimizin beyaz eşya, mobilya ve konut sektörlerindeki vergi indirimleri, vergisini zamanında ödeyenlerin ödüllendirilerek vergi oranlarındaki indirim gibi düzenlemeler çok önemli bir adım oldu.

 

Son olarak Cumhurbaşkanımızca liderliği üstlenilen ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ kapsamında, işverenlerin 2017 yılında yeni işe alacakları çalışanlar için ödemeleri gereken primlerin Devletimiz tarafından karşılanması ve söz konusu çalışanlardan gelir vergilerinin alınmamasına yönelik düzenlemesi memnuniyet vericidir. Bu desteğin işsizlik göstergelerine olumlu katkı sağlayacağına olan inancımız tamdır.

 

Bu sayede ayrıca, İş hayatına giren insanların ekonomik refahlarında artış olacak ve bu da ekonomide tüketime pozitif katkısı sağlayacaktır. Artık hep birlikte çalışma, üretme, istihdamı arttırma ve ülkemize değer katmaya devam etme zamanıdır.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 12:12

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73