Ödülünü Yetimlere Bağışladı

İnegöl'de, mektup yarışmasının birincisi öğrenci, ödülünü yetimlere bağışladı.

Ödülünü Yetimlere Bağışladı
 İnegöl İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından tertiplenen ‘Yetim Dayanışma Gecesi’nde duygulu anlar yaşandı. Belediye Kapalı Spor Salonu'ndaki gecede konuşan İnegöl İHH Başkanı Fikret Bayram, "500'e yakın yetime bizim vesilemiz ile bakılıyor. Ama bu rakam çok da iç açıcı değil. Çünkü yeryüzünden UNİCEF'in bile kabul ettiği 200 milyon yetim varken, İHH 62 bin yetime bakabiliyor. Bu sayının artması sizin elinizde" dedi.
Bangladeş'ten gelen El Emin ise, kendi ülkelerinin daha fazla yetimhaneye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bangladeş'ten geliyorum. Sizlerle beraber olduğum için kendimi çok iyi hissediyorum. Aslında Bangladeş küçük bir ülke, ama nüfusu Türkiye'den daha fazla. Bangladeş'te 175 milyon nüfus var. Türkiye'den 100 milyon fazla. Orada 165 milyon Müslüman var. Yani Bangladeş, Türkiye gibi Müslüman bir ülke. Ama Bangladeş, Türkiye gibi zengin bir ülke değil. Orada fakir insanlar ve çok yetim var. Biliyorsunuz Bursa İHH Bangladeş'te bir yetimhane açtı. O yüzden Bursa İHH'ya çok teşekkür ediyoruz. Ama bir tane yetimhane kafi değil. Bangladeş'te yetimler ve fakirler çok fazla. Maşallah sizler çok zenginsiniz. Bangladeş'te fakirler ve yetimler sizlerden yardım istiyor. İnşallah onca yardım ettiniz, inşallah daha fazla yardım etmenizi istiyorum. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum" dedi.
Geceye katılanlar, yapılan konuşmalar ve slayt gösterisiyle göz yaşlarına hakim olamadı. Vatandaşlar cep telefonlarıyla mesaj atarak yetimlere sahip çıktı. Programın ardından "slogan, mektup, resim ve kompozisyon" yarışmalarında başarı elde eden 12 öğrenciye hediyeleri takdim edildi. Mektup yarışması birincisi Dilara Arslan, kendisine verilen altın ödülünü İHH'ya bağışlayarak takdir topladı. 
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0