Osmangazi'den Eğitime Destek

Osmangazi Belediyesi, gençlerin daha iyi şartlarda eğitim görmelerini sağlamak için ilçedeki bütün okulların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Osmangazi'den Eğitime Destek
 Bugüne kadar 200’den fazla okula çeşitli hizmetlerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başöğretmen Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okulun ihtiyaçlarının giderilmesi için talimat verdi.
Okul bahçesinde öğrencilerin sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için eğitim alanında ciddi yatırımlar yapıyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmelerini sağlamak adına Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilen en büyük okulu olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi’ni Bursa’ya kazandırıyoruz. Kaba inşaatı tamamlanan okulumuzu önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmete açmayı planlıyoruz. Ayrıca Mehmet Akif Mahallemizde de 24 derslikli bir okul daha inşa edeceğiz” dedi.
Osmangazi sınırları içerisinde yer alan bütün okullara çeşitli hizmetlerde bulunduklarını kaydeden Başkan Dündar, “Osmangazi’de 250 tane okul var. Biz Osmangazi Belediyesi olarak 200’den fazla okulumuza çeşitli hizmetlerde bulunduk. Eksikklerinin tamamlanmasını sağladık. Yaklaşık iki sene önce yine Başöğretmen Ortaokulu’nu ziyaret etmiş ve çeşitli yardımda bulunmuştuk. Hangi okulumuza gidersek oraya hizmet götürüyoruz. Bugün yaptığımız ziyaretten de hizmet sözüyle ayrılacağız. Gençlerimizin güzel şartlarda eğitim görmeleri için eksiklikleri gidereceğiz. Yeter ki gençlerimiz derslerine çalışsın ve başarılı olsun. Gelecek gençlerimizle şekillenecek” diye konuştu.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, konuşmasının ardından Türkiye ve Balkan Karate Şampiyonalarında yıldız kızlar kategorisinde şampiyon olan Elif Şen ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda bütün soruları doğru cevaplayan Esin Şahin’i tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0