banner102

Ineva'ya Büyük Onur

Ineva Çevre Teknolojileri AŞ’nin kazandığı National Globe Award Turkey ödülü Avusturya Ticari Konsolosu Georg Karabaczek tarafından takdim edildi.

 Ineva'ya Büyük Onur
 Avusturyalı enerji öncüsü Wolfgang Neumann tarafından 1999 yılında kurulan ve dünyanın en prestijli çevre ödülü olarak kabul edilen Energy Globe Award'a bu yıl yaklaşık 2 bin proje katıldı. AR-GE çalışmaları sonucunda ürettiği proje ile katılan Ineva, çevreyi kirleten gazların emisyonlarını düşük tutmaya yardımcı olan teknolojisi sayesinde 2 bin proje arasından seçilerek birincilik ödülünü kazandı.
Ödül törenine İneva Çevre Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Onur Taş, Satış ve Pazarlama Kısım Müdürü Oral Çimsöken ve Avusturya Ticari Konsolosu Georg Karabaczek katıldı. Ödülü Avusturya Ticari Konsolosu Georg Karabaczek’in elinden alan Onur Taş, “Bu ödül, kaynakları koruma veya yenilenebilir enerji temalı projeler adına son derece önemli ve anlamlı. Gerek yurt içinde gerekse de global seviyede örnek alınacak bir şirket olma yolunda hızla ilerliyoruz. Amacımız, yaptığımız her faaliyette hem ülkemiz hem de toplum için faydalı ve sürdürülebilir işler yapmak. Ineva ile bu amaçlarımızı gerçekleştirmek yönünde önemli adımlar atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz” dedi.
Öte yandan Onur Taş, atık bertaraf tesislerini yerlileştirerek, yurt dışı bağımlılığını ortadan kaldırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kurulan INEVA Çevre Teknolojileri AŞ'nin temellerinin 2004 yılında atıldığını hatırlattı. Onur Taş, TÜBİTAK ile birlikte geliştirdikleri 'Termal Bertaraf' teknolojisinin, projenin yapıldığı yılın en yüksek hibe oranını alan çevre projesi ve tamamen yerli sermaye ile devreye alınan ilk atık yakma projesi olduğunu belirterek, "Son 3 yılda 6 tesisin kurulumunu gerçekleştirdik. Kurulan ilk tesisimizden bu yana toplam 160 bin ton çamur bertaraf ettik. Hedefimiz bir ham madde ve enerji kaynağı olarak arıtma çamurunun Türkiye koşullarına uygun kullanım alternatiflerini belirleyerek ekonomiye kazandırılması konusunda teknolojimizi yaygınlaştırmaya devam etmek. Coşkunöz Holding bünyesinde faaliyet gösteren firmamız, çevre sorununa yenilikçi çözümler üretirken “temiz enerji” ürettiği tesislerin sayısını yurt içinde ve yurt dışında hızla arttırarak atık bertaraf teknolojileri konusunda en çok tercih edilen kuruluş olmayı hedefliyor." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0