banner102

CHP BURSA ÖRGÜTÜ'NDEN COŞKULU BAYRAMLAŞMA

CHP Bursa İl Örgütü geleneksel bayramlaşma törenini Kültürpark içi Özgen Çay Bahçesi’nde yoğun katılımla gerçekleştirdi. Bayramlaşma töreninde konuşan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, örgütün bayramını kutlarken 24 Haziran’da aydınlık bir Türkiye’de buluşacaklarını ifade etti.

CHP BURSA ÖRGÜTÜ'NDEN COŞKULU BAYRAMLAŞMA

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Örgütü’nün, Özgen Çay Bahçesi’nde düzenlediği bayramlaşma töreni yoğun katılımla gerçekleşti. PM Üyesi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, PM Üyesi Gamze Pamuk Ateşli, Divan Katip Üyesi Nurhayat  Altaca Kayışoğlu, Milletvekilleri Erkan Aydın, Ceyhun İrgil, 27. Dönem Milletvekili Adayları, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İl Yöneticileri, İlçe Başkanları ile geçmiş dönem milletvekilleri ve İl Başkanlarının yanında sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda partili de bayramlaşmada hazır bulundu. Törende konuşan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Bursa Örgütü’nün bayramını kutlarken kent ve ülke gündemini de değerlendirdi. Bursa’nın önemli ve büyük bir kent olduğunu ifade eden Akkuş;  “Sayı olarak dördüncü, katma değer olarak da ikinci büyük kentimiz. Bursa'nın birçok sorunu var ancak en büyük sorunu kimlik sorunudur. Bu kimlik sorununda karar verici bizler yani Bursalılardır. Biz sanayi kenti mi tarım kenti mi olacağız, tarihi kimliğimizi mi korumalıyız. Ancak Bursa'nın ulaşım sorunundan tut tarımsal alanlarının yok edilmesine kadar 68 yılın 8 yılını çıkarıp, kalan 56 yılda Bursa'yı sağ iktidarlar yönetmiş. Yani yönetememiş. Yönetemedikleri için bugün kentin bir ucundan diğer ucuna gitmek mümkün değildir. Kentin bir sorunu da konut sorunu, yani kentin yenilenmesi sorunu. Kent yenilenirken kent stoğu çıkartılmamıştır, hazine arazileri çıkarılmamıştır, Bursalılarla konuşulmamıştır, yerel akademik odalar ve sivil toplum örgütleriyle konuşulmamış, bir KHK ile siyaset üretilmeye çalışılmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

BİZ KAZANACAĞIZ

Gelinen noktada Büyükşehir Belediyesi'nin almış olduğu bir karar neticesinde bir konutun yerine iki konut yapılmasına yönelik çalışmanın duvara tosladığını vurgulayan Akkuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu da sağ siyasal anlayışın Bursa'ya dayattığı kötü bir durumdur. Siyaset yapan bizler buna müdahil olmalıyız. Sadece bununla kalmamıştır Bursa. Bursa'nın belediye başkanı, bir kişinin iki dudağı arasında bir gecede ne olduğunu bilmeden önümüze konmuştur. Sadece Sayın Altepe mi? Hayır, çünkü yüzde 49,5 oy alan Davutoğlu da görevden alınmıştır. İstanbul, Ankara, Balıkesir Belediye başkanları siyasetlerini noktalamıştır. Türkiye'de siyaset istediğimiz gibi gitmiyor. Bir kişinin iki dudağı arasında yani Sayın Erdoğan'ın iki dudağı arasında şekillenmekte. Laik Cumhuriyetimiz tehlike altında. Bunu bizler çok iyi biliyoruz. Bu yüzden günlerce meydanları doldurdunuz ve bugün de buraya geldiniz. Sizlere teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu laik cumhuriyetin yanında olduğunuzu hepimiz biliyoruz. 25 Haziran'da şu olacak; Bu ceberrut yapı gidecek ve 16 yıllık reklam arası sonlandırılacak. Sadece bu olmayacak. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün bize bırakmış olduğu laik cumhuriyete sahip çıkmış olacağız. Eğer hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün ise aydınlık karanlıktan güçlü ise çaresi yok usta, biz kazanacağız. Cumhuriyetin bize bırakmış olduğu, Mustafa Kemal Atatürk'ün  bize bırakmış olduğu Bursa Nutkunu da eğer sandıkta hile yaparlarsa, yapmışlarsa o nutku hatırlatacağız ve biz Bursa sokaklarında olacağız.  24 Haziran'da aydınlık bir Türkiye'nin olması dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un ardından konuşan Milletvekilleri ve Belediye Başkanları da yaptıkları konuşmalarda ülkenin kötü yönetimden dolayı bir çıkmaza girdiğine dikkat çekerek, 24 Haziran’da bu kötü tablonun değişeceğine olan inançlarını dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 22:37

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96