banner78

Rehber Öğretmene Sandalyeli Saldırı İddiasi

Karabük’te bir ortaokulda görevli rehber öğretmen, öğrencilere kitap dağıtmak için okula gelen görevlinin kendisine sandalyeyle saldırdığını iddia ederek şikayette bulundu.İddiaya göre, Aydınlıkevler Ortaokulu’nda görevli Alper Ertekin,...

Rehber Öğretmene Sandalyeli Saldırı İddiasi
Karabük’te bir ortaokulda görevli rehber öğretmen, öğrencilere kitap dağıtmak için okula gelen görevlinin kendisine sandalyeyle saldırdığını iddia ederek şikayette bulundu.
İddiaya göre, Aydınlıkevler Ortaokulu’nda görevli Alper Ertekin, öğrencilere kitap dağıtmak için okula gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli Muhammet İ.K.’nın yaşanan tartışmanın ardından kendisine sandalyeyle saldırıda bulunduğunu ve yaralandığını iddia ederek şikayette bulundu.
Hastaneden darp raporu alan öğretmen Alper Ertekin’in şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ahmet Turgut Kurtoğlu, Aydınlıkevler Ortaokulu’na giderek burada yaptığı basın açıklamasıyla olayı kınadı. Kurtoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün sözleşmeli personeli Muhammet İ.K.’nın, selam vermeden öğretmenler odasına girip, öğrencilere verecekleri kitapları 3 ay sonra geriye alacaklarını söylediğini, öğretmenlerin buna karşı çıkması üzerine de tartışma yaşandığını iddia ederek, “Bayan öğretmen arkadaşımızın, ’kitaplar okulda kalabilir’ düşüncesini ifade etmesi üzerine görevli kişi adeta delirerek ayağa kalkmış. Onun bayan öğretmene zarar vereceğini düşünen Alper öğretmen de ayağa kalkıp öğretmen arkadaşını destekleyince bu kişi saldırmış. Sandalyeyi arkadaşımıza fırlatmış. Bayan arkadaşımız yara almamış. Ancak Alper öğretmen bacağından yaralandı. Vali adına kitap dağıttığını söyleyen bu kişinin davranışını kınıyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96