Personel Futbol Turnuvasında Şampiyon Yazı İşleri

Osmangazi Belediyesi’nin çalışanlar arasında dostluk ve dayanışmayı güçlendirmek, personeli iş stresinden uzaklaştırmak için geleneksel olarak her yıl düzenlediği ‘Birimler Arası Futbol Turnuvası’nda kazanan Yazı İşleri-İnsan Kaynakları Müdürlüğü oldu. Bir ay süren ve 13 takımın mücadele ettiği turnuvada şampiyon takıma kupasını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar verdi.

Personel Futbol Turnuvasında Şampiyon Yazı İşleri
banner98
 Personele yönelik düzenlenen akademik ve mesleki eğitimlerin dışında pek çok sosyal aktivite de gerçekleştiren Osmangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Personel Futbol Turnuvası, son derece keyifli maçlara sahne oldu. Geçtiğimiz Eylül ayında başlayan ve iki grup şeklinde oynanan turnuvanın finalinde Yazı İşleri-İnsan Kaynakları Müdürlüğü ile Özel Kalem Müdürlüğü karşı karşıya geldi. Normal süresi 1-1 sona eren maçta Özel Kalem Müdürlüğü’nü penaltı atışları sonunda 4-2 mağlup eden Yazı İşleri-İnsan Kaynakları Müdürlüğü turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Turnuvada İşletme Müdürlüğü takımında mücadele eden Cüneyt Mutlu, attığı 15 golle turnuvanın gol kralı oldu. Finalin ardından şampiyon olan Yazı İşleri-İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne kupasını Başkan Mustafa Dündar verirken, ikinci olan Özel Kalem Müdürlüğü’ne ise kupasını Başkan Yardımcısı Yunus Şahin verdi.  

 

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen turnuvanın final maçı öncesi oldukça duygusal anlar da yaşandı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen turnuvada gol kralı olan ancak geçirdiği rahatsızlık sonucu hastanede tedavi gören Aykut Alkan, final maçı öncesi tedavi gördüğü hastaneden özel ambulansla maçı izlemek için gelirken, geçtiğimiz yıl oynadığı takım arkadaşları ‘Geçmiş Olsun Büyük Yazıcı Aykut Alkan’ yazılı afişle kendisine sürpriz yaptı.

 

Final maçı sonrası şampiyon takıma kupasını veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür etti. Başkan Dündar, “Osmangazi, son derece kurumsal bir yapıya sahip büyük bir belediye. İki binden fazla çalışanımızla 850 bin nüfusa hizmet ediyoruz. Bunu da belediye bünyesindeki müdürlükler aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Müdürlüklerimizin uyumlu çalışması ile ortaya güzel bir eser çıkıyor. Bursa’nın merkezinde gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalar diğer 17 ilçeye yansır. Tüm bunlar, beraberinde büyük bir sorumluluğu getiriyor. Arkadaşlarımızın bu yoğun ve stresli çalışma ortamından biraz olsun uzaklaşıp rahatlamaları, birimler arası dayanışmanın artması adına düzenlediğimiz bu tür etkinlikler, çalışmalarımıza olumlu bir katkı sağlıyor. Ben, turnuvaya katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0