banner102

29 EKİM KUTLAMASI

GÖKÇELİK A.Ş, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ nedeniyle personeline Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı’nın anlatımıyla ‘İçimizden Biri Atatürk’ isimli bir konferans düzenlendi. NOSAB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik, NOSAB Bölge Müdürlüğü’nün yeni binasında düzenlenen ilk etkinlik olma özelliğine de sahip.

29 EKİM KUTLAMASI
 

Nilüfer Sanayici İşadamları Derneği Başkanı (NİLSİAD) ve Gökçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, başarının bir ekip çalışması olduğunu vurgulayarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün başarı azminden esinlendiklerini belirtti. Aras, “Hayat bir mücadeledir ve bizler de bu süreçte Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadeleci gücünden esinlendik. Atatürk’ün inanılmaz mücadeleci ruhunu, azmini ve birlik beraberliğini referans aldık” dedi.


Üretime el makası ile başladığını dile getiren Aras, bugün artık robotlarla çalışıldığını ifade ederken, Cumhuriyetin ilk yıllarında ne yokluklar yaşandığını hatırlattı.


NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fikri Ünal da yıllar öncesinden yükselişlerin akıl, mantık ve teknoloji ile gerçekleştiğini ifade ederek, “Devletlerin yok oluşlarının da sebebi bunlara önem vermemeleridir. Cumhuriyet döneminin ilk senelerindeki başarıların ve devrimlerin hayati derecede önemli. Atatürk akıllı, mantıklı ve gelişmelere önem veren bir liderdi” dedi.


‘İçimizden Biri Atatürk’ konulu konferansta konuşan Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı, konuklarla Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce dünyasını ve Cumhuriyet döneminde gerek halk, gerekse de devrin önemli liderleriyle kurduğu birebir temasları örneklerle paylaştı. Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir adamlığının yanı sıra halkla kurduğu diyalogları etkileyici ve akıcı anlatımıyla gerçekleştiren Güntürkün Kalıpçı, sunumunu Mustafa Kemal Atatürk’ün dönemin devlet adamlarından Hüseyin Vasıf Çınar ile olan konuşması ile sonlandırdı.


Sunumun ardından Nilüfer Sanayici İşadamları Derneği Başkanı (NİLSİAD) ve Gökçelik AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ve NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fikri Ünal tarafından araştırmacı yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı’ya teşekkür plaketi takdim edildi.


Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0