BİNLERCE KONTEYNIR DEZENFEKTE EDİLİYOR

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın talimatları doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri binlerce çöp konteynırını dezenfekte ediyor. Belediye Başkanı Osman Sargın özel yıkama aracını ve çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

BİNLERCE KONTEYNIR DEZENFEKTE EDİLİYOR
banner98
 İznik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin mahalle ve sokaklarında bulunan binlerce çöp konteynırlarını özel yıkama aracıyla yıkayıp dezenfekte etmeye başladı.

İznik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince çöp konteynırlarının çevresinde biriken yağ, kir ve ürün kalıntıları ile benzeri çöplerin çevrede oluşturduğu kötü koku ve kirliliği önlemek amacıyla özel konteynır yıkama aracı ile konteynırlar yıkanıp dezenfekte ediliyor. Ayrıca çöp kovaları ve çöp konteynırlarının çevresi ilaçlanıp, kireçlenerek hijyeni ve dezenfektesi sağlanıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, ‘‘Temizlik imandandır anlayışından hareket ederek İlçemiz sınırlarındaki tüm çöp konteynırlarında zararlı haşerelerin, bakterilerin, kötü kokuların oluşumunu engellemek, çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi ve çevre kirliliğinin önlenmesi için çöp konteynırları ile çevresinde düzenli olarak dezenfekte çalışması yapıyoruz. Temizlik işlerine bağlı ekiplerimiz özel konteynır yıkama aracıyla tüm konteynırları yıkayıp dezenfekte ediyor. Belirli aralıklarla yapmış olduğumuz bu dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarımız ile kötü kokuların, görüntü kirliliğinin önlenmesinin yanında zararlı haşere, haşerat ve bakterilerin, mikropların oluşumunu engellemiş oluyoruz. Halk sağlığını tehdit edecek durumların oluşmasını engellemek önceliklerimizdendir’’ şeklinde konuştu.

Ardından Başkan Sargın, Temizlik çalışması yapan ekiplere kolay gelsin dileğinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0