Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için adliyede veda

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için Çağlayan Adliyesi'nde veda töreni düzenlendi. Şehit savcının naaşı yapılan törenin ardından defnedilmek üzere Eyüp Sultan mezarlığı'na götürülüyor.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için adliyede veda
 Çağlayan Adliyesi'nde dün düzenlenen saldırıda şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesi, görev yaptığı adliye binasına getirildi. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesi, Kozlu Mezarlığı'nda bulunan gasilhaneden alınarak Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Kiraz’ın cenazesi Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı ve mesai arkadaşları tarafından karşılandı. Tören birliği tarafından omuzlara alınan tabut, törenin yapılacağı alana götürüldü. Cenaze töreni nedeniyle çok sayıda hakim ve savcı da servislerle adliyeye getirildi. Ellerinde cübbeleri bulunan hakimlere güvenlik görevlilerinin kimlik sordukları görüldü. Adliyede düzenlenen törene, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Adalet Bakanı Kenan İpek ile çok sayıda yüksek yargı mensubu katıldı. 

Teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesi Çağlayan Adliyesi'ne getirildi. Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilen 46 yaşındaki Savcı Mehmet Selim kiraz için Çağlayan Adliyesi'nde tören düzenleniyor. Savcı Kiraz'ın naaşı Çağlayan Adliyesi'nde yapılacak törenin ardından Eyüp Sultan Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Tören şehit Savcı Kiraz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Savcı Kiraz'ın cenazesine protokol üyeleri ve yüzlerce meslektaşı katıldı. 

Adalet Bakanı Kenan İpek, törende yaptığı konuşmasında "Alçakla yapılan saldırıyı milletimize çevrilmiş bir silah olarak görüyoruz. Savcımız teröristlerce rehin aldılar. Akşam saatlerinde duyulan silah sesleriyle polisimiz operasyonu başlatmıştır. Elinde sadece kalemi olan, yüreğinde adalet duygusu olan savcımız yaralı olarak hastaneye kaldırılmış ama kurtulamamıştır. Terörün ahlakı olmaz. Terör bir insanlık suçudur. Bu olayı yapan bu olaya destek veren herkes adaletin önünde hesap verecektir." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0