banner78

Önce eroin sonra fuhuş

Adana'da yurtta kalan kızları kandırıp önce uyuşturucuya alıştırıp daha sonra da fuhuş yaptırdığı ileri sürülen kişi, özel harekat polisinin de katılımıyla yapılan operasyonda yakalandı.

Önce eroin sonra fuhuş
 Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü son zamanlarda özellikle kız çocukların yurttan kaçma olaylarının artması üzerine çalışma başlattı. Çocuk polisi psikolog eşliğinde bulunan çocukların yurttan neden kaçtığını öğrenmeye çalıştı. Geçtiğimiz hafta yine yurttan kaçan Ç.E.'nin de ifadesi psikolog eşliğinde alındı.

Ç.E. psikologa yurttan kaçtıktan sonra bir eve gittiğini burada önce eroin verdiklerini daha sonraki günlerde ise eroin krizine girince buna karşılık fuhuş yapmasını istediklerini kendisinin de fuhuş yaptığını söyledi. Bu ifadenin üzerine çocuk polisi harekata geçerek yurttan kaçan çocukları ağına düşüren, önce eroine alıştıran sonra da para karşılığı fuhuş yaptırıp kızların üzerinden para kazanan, fuhuş yapmak istemeyen kızlarında başına silah dayayıp tehdit eden bir kişinin varlığını tespit etti.

HEM MAĞDUR HEM ŞÜPHELİ
Ç.E., ifadesine göre polis yurttan kaçan kızların daha önce yurtta kalan ve aynı şekilde zanlının ağına düşen Gülşah Şen'in (24) yurtta kalan kızlarla irtibata geçip onları kandırdığını ve daha sonra İbrahim T. isimli şahsın yanına getirdiğini belirledi. Ç.E.’nin, “Kaçan kızlar Gülşah’ı arıyor o da önce uyuşturucuya alıştırıyor.

Uyuşturucuya alışan kızlar madde alamayınca krize giriyor. Bu kez para karşılığında erkeklere pazarlıyorlar. Ben birkaç yapmayacağımı söyledim, bu kez silahı başıma dayayıp ölümle tehdit ettiler” dediği öğrenildi.
Yurttan kaçan kızın verdiği bilgiler ışığında çalışmalarını derinleştiren çocuk polisi, kızları batağa sürükleyen kişileri yakalamak için kolları sıvadı. Yapılan çalışmalar sonucunda sık sık adres değiştiren İsmail T. ve Gülşah Şen’in Seyhan ilçesi Hanedan Mahallesi'nde bulunan bir evde kızlarla birlikte saklandığını tespit etti. Özel harekat ekiplerinden destek alan çocuk polisi operasyon için düğmeye bastı.

EVE ÖZEL HAREKATLE GİRİLDİ 
Evdeki şahısların kaçmaması için çevre, polis tarafından kuşatılırken sokağa giriş çıkışlarda kapatıldı. Polisler evin kapılarını koç başı ile kırarak içeri girdi. Polisler içeri girdiğinde Gülşah Şen'i koluna eroin enjekte ederken yakaladı. İsmail T.'yi ise bir başka oda da yakaladı. Evde yapılan aramalarda kız çocukları bulunamadı.  Gözaltına alınan 2 kişi emniyete götürülürken ev polis tarafından didik arandı.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRICI HAP ÇIKTI 
Zanlılar gözaltına alındıktan sonra evde yapılan aramada silah, av tüfeği, bıçaklar, enjektörler, gece görüş dürbünü, telsizler bulundu. Bunların yanı sıra cinsel gücü artırıcı hap da ele geçirildi.

Polis kızların fuhuş amaçlı bir otele götürüldüğünü belirledi. Küçük yaştaki iki kız çocuğunun Saydam Caddesi Kasaplar Çarşısı’nda bir handa bulunan otelde erkeklerle ilişkiye girdiği yönünde bilgiye ulaşan ekipler harekete geçti. Kızları kurtarmak için otele ani baskın düzenleyen polis kızları bulamadı. Yasadışı bahis oynadığı tespit edilen otele ceza uygulandı.

KENDİSİ GİBİ BATAĞA DÜŞÜRDÜ 
Gözaltına alınan Gülşah Şen de kimsesiz olduğu için yıllarca yurtta kaldı. Yurttan kaçtığı bir dönemde İsmail T. ile tanışarak önce eroine sonra da fuhuşa alıştı. 18 yaşını doldurduktan sonra da yuvadan çıkarak İsmail T. ile hem uyuşturucu kullanıp hem de fuhuşa devam etti.

Bir süre sonra kötü yola düşen kimsesiz Gülşah Şen, yurt ile hala bağlantısı olduğu için kendisi gibi kimsesiz olan ve kandırabildiği kız çocuklarını da uyuşturucuya alıştırıp İsmail T. için fuhuş yaptırmaarını sağladı. Gülşah Şen, kaçan kızların “Abla” dedikleri Şen’i arayıp onunlu irtibata geçtikleri, daha sonra batağa saplandıkları ortaya çıktı.

Aynı zamanda uyuşturucu satışı yapan yapan İsmail T. ile Gülşah Ş. ile polis baskının olup olmayacağını gece görüş dürbünleriyle takip ettikleri de tespit edildi. İsmail T.'nin tekrar yuvaya gitmek isteyen ya da fuhuş yapmak istemeyen küçük kızların başına silah dayayıp ölümle tehdit edip, kazacağa kuyuya canlı canlı gömeceği tehditlerinde bulunduğu da öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 11:43

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96