banner78

Erdoğan'dan Fethullah Gülen’e açık çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye’yi hoca görünümlü şaklabanlara asla teslim etmeyiz' dedi.

Erdoğan'dan Fethullah Gülen’e açık çağrı
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Aralık’ta gözaltına alınanlar için “Onların yerinde olmak isterdim” diyen Fethullah Gülene çağrıda bulundu: "Senin elini kolunu bağlayan yok ki gel"

Konya-İstanbul arasında yüksek hızlı tren seferlerinin başlatılması dolayısıyla bir tören düzenlendi. Törende ilk sözü alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, hızlı trenlerin İstanbul-Konya seferini 4 saat 15 dakikada tamamlayacağını söyledi. Davutoğlu, "Konya-İstanbul Hattı Gaziantep’e kadar uzanacak" müjdesini de verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Daha sonra kürsüye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Bugünün 17 Aralık darbe girişiminin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Meselenin yolsuzluk olmadığı daha o gün ortaya çıktı. O oyun, o tuzak bozuldu” dedi.

25 Aralık’taki tezgahın polislerin bilgisayarlarından çıktığını anlatan Erdoğan, bu dokümanlarda "dönemin başbakanı" ifadesinin yer aldığını belirtti Erdoğan, "Kimlerin yana yana durduğunu, ittifak yaptığını, kucaklaştığını görün; asıl niyeti o zaman daha iyi anlayacaksınız" diye de ekledi.

Erdoğan’ın hedefinde Fethullah Gülen de vardı:

“Pensilvanya bir açıklama yaptı. “Onların yerine olmak isterdim” dedi. Senin elini kolunu bağlayan yok ki gel onların yanına, Pensilvanya’da koruma altında olanlar, Türkiye’ye gelemez...Türkiye’yi hoca görünümlü şaklabanlara asla teslim etmeyiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Avrupa Birliği ve ABD’ye de sert mesajlar gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96