Andre Rieu konser için İstanbul'a geldi

Dünyaca ünlü keman virtüözü Andre Rieu, ‘Good Music In Town Konserleri kapsamında hayranlarına konser vermek için İstanbul’a geldi.

Andre Rieu konser için İstanbul'a geldi
 Dünya müzik otoritelerince yüzyılın en önemli müzisyenlerinden biri kabul edilen ünlü sanatçı Andre Rieu, 27 Kasım'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda, 29 Kasım'da Ülker Sports Arena'da sevenleriyle buluşmak için İstanbul’a geldi. İkinci kez Türkiye'ye gelecek sanatçı, 70. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda, "Good Music In Town" konserleri kapsamında sahne alacak. Atatürk Havalimanı’na yaklaşık 75 kişilik kafile ve orkestrası ile birlikte gelen Rieu burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul’a ikinci kez gelmenin mutluluğunu yaşayan Rieu, konserde hayranlarının sürpriz beklediğini ifade etti. Rieu, “İstanbul’daki ilk konserim muhteşemdi. Konserin sonunda Türk müziği yaptığımızda salonda coşku harikaydı. O anlar hayatımdaki en önemli deneyimlerden biriydi. Bu konserde sürprizlerimiz olacak. Tamamen yeni bir program ve tüm dünyadan birçok solist olacak. Bu konserde yeni bir program yapacağız. İstanbul güzel, eski ve ünlü bir şehir. Ziyaret edeceğim. Formumu korumak için spor yapacağım.” dedi. 

Andre Rieu, günümüzde olimpiyat statlarında konser verebilen tek klasik müzik sanatçısı unvanını alırken Rieu’ya konserlerinde, Johann Strauss Orkestrası eşlik edecek.  

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73