banner78

57 dönüm çamlık kül oldu

Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Eskihisar köyünde 57 dönümlük çamlık yandı. Eskihiar-Topçular feribot yolu üzerinde bulunan çamlıkta bilimeyen nedenden dolayı yangın çıktı.

57 dönüm çamlık kül oldu
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Eskihisar köyünde 57 dönümlük çamlık yandı. Eskihiar-Topçular feribot yolu üzerinde bulunan çamlıkta bilimeyen nedenden dolayı yangın çıktı. Saat 16.00 sularında meydana gelen yangına, Gebze ve Kocaeli Büyükşehir itfaiye ekipleri müdahale etti. Rüzgarın etkisiyle artan yangın çevredenki yerleşim alanlarını tehdit etti. Feribot yolu araç trafiğine kapatılırken, yangında 57 dönümlük çamlık alan yanarak kül oldu. İtfaiye ve orman işletmeciliğine bağlı ekipler, yangını kontrol altına almakta zorlandı.

"İTFAİYE GEÇ GELDİ"

Görgü tanıklarının ifadelerine göre itfaiye olay yerine geç geldi. Yangının çıktığı saatlerde itfaiye ulaşamakta zorlandığını belirten Saniye Acar, itfaiyenin olay yerine geç gelmesi nedeniyle yangının büyüdüğünü, daha sonra da yeterli müdaheleyi yapadığını iddia etti.

"SABOTAJ İDDİASI"

İtfaiyenin kontrol altına almakta zorlandığı yangına Orman Bakanlığı'na ait bir helikopter de katıldı. Öte yandan yangının sabotaj veya başka bir nedenle mi çıktığı ise bilinmiyor. İtfaiye ekipleri yangının çevredeki evlere sıçramaması için çalışma yaptığı sırada araçlarda suyun bitmesi, vatandaşların tepkisine neden oldu. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2013, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96