banner78

Öldüğü iddia edilen Yandex’in kurucusu komada!

Öldüğü iddia edilen Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex’in kurucularından İlya Segaloviç’in (49) komada olduğu açıklandı.

Öldüğü iddia edilen Yandex’in kurucusu komada!
Öldüğü iddia edilen Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex’in kurucularından İlya Segaloviç’in (49) komada olduğu açıklandı. Ailesi, akraba ve arkadaşlarının ağır kanser hastasının hayatıyla ilgili mucize bekleyerek dua ettiği belirtildi.

Doktorların, Yandex’in kurucusunun suni yaşam makinasına bağlandığını ve beyninde “hiç bir kıpırdamanın” olmadığını belirtiyor. İtar-Tass haber ajansına konuşan bir kaynak, Segaloviç’in sağlık durumuyla ilgili henüz bir değişikliğin olmadığını iddia etti.

Segaloviç’in öldüğünü Yandex kendi blogunda duyurmuştu. Daha sonra dün akşam saatlerinde Yandex blogu Segaloviç’in ailesine atıfta bulunarak haberi yalanladı. Yandex, konuyla ilgili resmi bir bilgi beklediklerini de vurguladı.

Dört çocuğu bulunan Segaloviç programcılık ve Yandex dışında kurduğu “Meryem’in Çocukları” adlı vakıf ile yardım çalışmaları yürütüyordu. Yandex Yönetim Kurulu Üyesi olan Segaloviç şirketin yüzde 2,5’lik hissesine sahipti. Forbes dergisinin 2011 verilerine göre Segaloviç’in mal varlığı 600 milyon dolar .
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2013, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96