banner101

SİYASET AKADEMİSİ’NDE İLK DERS ZİLİ BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK’İN KATILIMI İLE ÇALDI

AK Parti AR-GE Başkanlığı tarafından bu yıl ‘1919’dan 2019’a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe’ sloganı ile bu yıl 30 ilde gerçekleştirilen Siyaset Akademisi’nin Bursa ayağı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açılış dersi ile başladı.

SİYASET AKADEMİSİ’NDE İLK DERS ZİLİ BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK’İN KATILIMI İLE ÇALDI

AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Siyaset Akademisi derslerini başlattı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in Türkiye ve dünya ekonomisine dair bilgi yüklü notları ile verdiği ilk derle başlayan akademi sekiz hafta sürecek. Bakanlar, başbakan yardımcıları, milletvekilleri, yerel yöneticiler ile alanlarında uzman isimlerin dersleri ile gerçekleştirilecek olan derslerin sonunda gerçekleştirilecek sınavlarda dereceye giren kursiyerler ödüllendirilecek.

Bu yıl 30 şehrimizde gerçekleşen ve aynı anda başlayan siyaset akademisinde 630 kayıtla Bursa Türkiye birincisi olmuştu. Yoğun bir katılımla gerçekleşen ilk ders İl AR-GE Başkanı Emel Gözükara Durmaz ve İl Başkanı Ayhan Salman’ın açılış konuşmaları ile başladı. Başkan Salman, akademinin hayırlı olmasını dileyerek, kursiyerlere başarılar diledi.

Açılış dersinde Türkiye ve dünya ekonomisi hakkında bilgiler veren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, dersinin ilk bölümünde dünya ekonomisi hakkında sayısal bilgiler ve notlar verdi. Dersin ikinci bölümünde Türkiye ekonomisinin dünya ölçeğindeki durumunu özetleyen Şimşek, Türkiye’nin jeopolitik konumundan kaynaklanan terör tehdidine ve dünya ölçeğinde yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen Türkiye ekonomisinin gözle görülür bir biçimde büyüdüğüne vurgu yaptı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek,Türkiye’nin iş bulma ve satın alma paritesi konularında dünyada önemli bir yerde olduğunu anlattı. Dünya genelinde büyük bir borç sorunu olduğunu belirten Şimşek, Türkiye’de ise borç yükünün gelişmiş bir çok ülkeden dahi daha az seviyede olduğunu ifade etti. Türkiye’nin AK Parti hükümetleri dönemlerinde gözle görülür gelişmeler yaşadığının altını çizen Şimşek, “1990’lı yıllarda yaşanan kayıplara rağmen dünya ile aramızı hızla kapatıyoruz. Türkiye iç ve dış mihraklardan kaynaklı olarak yaşadığı zorluklar, dünyada yaşanan dalgalanmalara rağmen büyüme konusunda iyi bir performans sergiliyor.

Bu olumlu gelişmelerin devamının sağlanması için dünyadaki gidişatı iyi okumak, zamanın şartlarına göre güncellemeler yapmak gerekir. Bu da ancak hayatın her alanında zamana uygun reformlar yapmakla olur. Çok şükür ki hükümetlerimiz dönemlerinde dünyadaki trend ve ürerim biçimlerine uygun önemli adımlar atıldı ve atılmaya da devam ediyor. İnşallah büyümemiz sürecek ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partimizin ülkemizin önüne koyduğu büyük hedefler yolunda adımlarımızı hızlı ve sağlam bir şekilde atmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 23:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0