Karacabey’de 14. Uluslararası Leylek Koşusu nefesleri kesti

Karacabey, 04.07.2018 – Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın göreve gelmesiyle birlikte, gerçekleştirilen birbirinden başarılı projelerle adından övgüyle söz ettiren ‘Leylek Köyü’ Eskikaraağaç, son yıllarda gerek geleneksel leylek festivali ile gerekse de köy içerisinde yapılan turizm hamleleriyle adeta göz kamaştırıyor. Avrupa Leylek Köyleri ağına üye olan ve ‘Leylek Dostu Köy’ kimliğiyle anılan Eskikaraağaç Leylek Köyü, hafta sonu gerçekleştirilen Uluslararası Leylek Festivali ile yine adından sıkça söz ettirirken, festival kapsamında düzenlenen 14. Uluslararası Leylek Koşusu da büyük bir heyecana sahne oldu.

Karacabey’de 14. Uluslararası Leylek Koşusu nefesleri kesti
banner98
 §  Karacabey Belediyesi tarafından, Avrupa Leylek Köyleri ağına üye olan ve ‘Leylek Dostu Köy’ kimliğiyle anılan Eskikaraağaç Leylek Köyü’nde, 14. Uluslararası Leylek Festivali kapsamında gerçekleştirilen Leylek Koşusu başarıyla noktalandı.

 

§  Uluabat Gölü’nün eşsiz manzarası eşliğinde, doğa ile iç içe, 15 Km’lik patika parkurda gerçekleştirilen koşuya Türkiye’nin perk çok yerinden 500 sporcu katılırken, düzenlenen yarış büyük bir heyecana sahne oldu. Erkekler ve Kadınlar kategorileri ile birlikte Takımlar kategorisinin de yer aldığı ve çeşitli ödüllerin yer aldığı yarışı başarı ile tamamlayan her sporcuya, anı madalyası hediye edildi.

 

Karacabey, 04.07.2018 – Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın göreve gelmesiyle birlikte, gerçekleştirilen birbirinden başarılı projelerle adından övgüyle söz ettiren ‘Leylek Köyü’ Eskikaraağaç, son yıllarda gerek geleneksel leylek festivali ile gerekse de köy içerisinde yapılan turizm hamleleriyle adeta göz kamaştırıyor.

 

Avrupa Leylek Köyleri ağına üye olan ve ‘Leylek Dostu Köy’ kimliğiyle anılan Eskikaraağaç Leylek Köyü, hafta sonu gerçekleştirilen Uluslararası Leylek Festivali ile yine adından sıkça söz ettirirken, festival kapsamında düzenlenen 14. Uluslararası Leylek Koşusu da büyük bir heyecana sahne oldu.

 

Yarışı tamamlayan her sporcuya anı madalyası

 

Uluabat Gölü’nün eşsiz manzarası eşliğinde, doğa ile iç içe, 15 Km’lik patika parkurda gerçekleştirilen koşuya 500 kişi katılırken, Erkekler ve Kadınlar kategorileri ile birlikte Takımlar kategorisinin de yer aldığı yarışı başarı ile tamamlayarak, bitiş çizgisine ulaşan her sporcuya anı madalyası hediye edildi.

 

Yarışmada, 19'dan 100 yaşına kadar pek çok farklı yaş kategorisindeki erkek ve kadın sporcular ter döktü.

 

Yarışın her anı büyük bir mücadeleye sahne olurken, yarışmada dereceye giren sporcular ödüllerini, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın elinden teslim aldı.

 

Ödüller sahiplerini buldu

 

14. Uluslararası Leylek Koşusunda; Genel Erkekler Kategorisinde Fetene Alemu birinci olurken, Aykut Taşdemir ikinci, Kefyalew Deja Burise de üçüncü oldu.

 

Genel Kadınlar Kategorisinde Meryem Kılınç Gündoğan birinciliği elde ederken, Petrana Petkova ikinci, Tanya Dimitrova ise üçüncü oldu.

 

14. Uluslararası Leylek Koşusunda Genel Klasmanda Dereceye Giren Birincilere 500 TL, İkincilere 400 TL, Üçüncülere 300 TL ve Yaş Kategorilerinde dereceye giren Birincilere 200 TL, İkincilere 150 TL, Üçüncülere 100 TL para ödülü ve kupalar verildi. Ayrıca, Takımlar sıralamasında kürsüye çıkan takımlar da özel kupa ile ödüllendirildi.

 

Spora ve sporcuya desteğimiz sürüyor

 

Ödül töreni sonrasında bir açıklama yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘sportif kent’ hedefi doğrultusunda, göreve geldikleri ilk günden bu yana spora ve sporcuya büyük önem verdiklerine vurgu yaparak, Karacabey 14. Uluslararası Leylek Koşusuna gösterilen ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

 

Eskikarağaç Mahallesi’nde, Uluslararası Leylek Festivali heyecanının iki gün boyunca doyasıya yaşandığını kaydeden Özkan, festivali önümüzdeki yıllarda çok daha geniş kapsamlı yapmak adına çalışmalara şimdiden başladıklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0