Kaspersky Lab, Gartner’ın Kritik Beceriler Raporunda İlk Üçte Yer Aldı

Uç nokta tehditleri ve kullanıcıların siber güvenlik talepleri artmaya ederken, Kaspersky Lab’in şirketlerin bu duruma ayak uydurmasına yardımcı olmak için tasarladığı uç nokta koruma platformu (EPP) Gartner tarafından takdir edildi. Kaspersky Lab Uç Nokta Koruma Çözümleri, Gartner’ın Uç Nokta Koruma Platformları İçin Kritik Beceriler raporunda ilk üç EPP çözümü arasında yer aldı.

Kaspersky Lab, Gartner’ın Kritik Beceriler Raporunda İlk Üçte Yer Aldı
banner98
 Raporda, çözümlerin üç farklı tür kurumun ihtiyaçlarını ne ölçüde karşıladığı değerlendirildi. Bu kurumlar esnek ve özelleştirilebilir çözüm arayanlar; önleme, tespit ve müdahale becerilerini bir arada isteyenler ve önleme odaklı çözümleri tercih edenler olmak üzere belirlendi. 21 markadan çözümlerin analiz edildiği raporda puanlar şu kritik beceriler üzerinden verildi: önleme, konsol uyarısı ve raporlama, temel uç nokta tespit ve müdahale işlevleri, gelişmiş uç nokta müdahalesi, üçüncü taraf entegrasyonu, EPP paketi, yönetilen hizmetler, coğrafi destek ve işletim sistemi desteği. Tüm bunlara verilen puanların toplamı genel sıralamayı belirledi.

Kaspersky Lab elde ettiği puanlarla tüm kullanım senaryolarında ilk üçte yer aldı. A, B ve C kullanım senaryoları için sırasıyla 5 üzerinden 3,56, 3,76 ve 3,86 alan Kaspersky Lab ürünleri, düşük maliyetli ve az kaynak kullanan entegre bir çözüm arayan C türü kurumlar için uygun bir seçenek olarak değerlendirildi.

Kaspersky Lab CTO’su Nikita Shvestov, “Her şirketin kendini tehditlere karşı korumak için farklı kaynak ve bütçe kısıtlamaları olduğu gibi, kendilerine özel zorluklara uygun olacak şekilde yapılandırılan etkin birer uç nokta çözümüne ihtiyacı var. Güvenlik alanı düzenli olarak değişiyor. Uç nokta çözümlerimizi her şirketin ihtiyacını karşılayacak şekilde sürekli güncelliyoruz ve kurumların kendilerini her gün rahatsız eden siber tehditlere hazır olmasına yardım ediyoruz. Tüm kullanıcı gruplarında ilk üç sırada yer almamız, her tür şirket ve tehdit için uygun ve güvenilir koruma sunma hedefimizi gerçekleştirdiğimizi gösteriyor.” dedi.

Gartner raporunda ayrıca, tespit ve müdahale çözümlerindeki entegrasyon ve yönetim becerilerinin, şirketler için temel gereksinim olmaya devam ettiği ve gelişen tehditlere ayak uydurmalarına destek olduğu belirtildi. Kaspersky Endpoint Security for Businessçözümünün son sürümü, çok katmanlı koruma teknolojileriyle müşterileri farklı saldırı vektörlerine karşı koruyor. Kaspersky Endpoint Detection and Response ile tamamen entegre olabilen çözüm, şirketlerin inceleme ve kapsamlı onarım yapmasına olanak veriyor. Ürün ayrıca şirketlere gelişmiş görünüm ve bölümlere ayrılabilen yönetim imkanı sunarak karşılaştıkları siber zorluklara müdahale edebilmelerini sağlıyor. Uç nokta koruması her tür şirketin BT güvenliği çalışmalarının temelini oluşturuyor. Kaspersky Lab, çözümleri ve uzmanlığıyla şirketlerin sürekli değişen tehdit alanına ayak uydurmalarına ve güvenliklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.


Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner108

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0