Çanakkale Gezileri Başladı

Osmangazi Belediyesi’nin okullarında başarılı olan öğrencileri zaferin 100. yılında Çanakkale şehitleriyle buluşturduğu “Geleceğimiz Tarihle Buluşuyor” projesinin ilk kafilesi Başkan Mustafa Dündar tarafından uğurlandı.

Çanakkale Gezileri Başladı
 Osmangazi Belediyesi’nin hazırladığı “Geleceğimiz Tarihle Buluşuyor” projesi kapsamında, Demirtaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ergin Ağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan 250 öğrenci ve onlara refakat edecek öğretmenleri taşıyan 5 otobüs, Ördekli Kültür Merkezi önünde düzenlenen törenle Çanakkale’ye uğurlandı.
“Kuruluştan Kurtuluşa Yolculuk” adıyla gerçekleştirilen vefa turları kapsamında, okullarında başarılı olan yaklaşık 15 bin öğrenciye, destanının yazıldığı toprakları gezip, şehit olan atalarının verdiği mücadeleyi anlama imkanı sunacak gezinin ilk kafilesi yola çıktı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “4 yıldır vatandaşlarımıza yönelik düzenlediğimiz kültür turlarımızı, bu yıl Çanakkale Savaşının 100. yılında öğrencilerimiz için gerçekleştirdik. Okullarında başarılı olan öğrencilerimizi, destanın yazıldığı o topraklara götürelim, şanlı destanın şehit kanlarıyla yazıldığı o toprakları gezip gösterelim istedik. Sizleri o topraklara götürüp, şanlı destanın şehit kanlarıyla yazıldığı yerleri gezip görmenizi istedik. İnşallah hedefimiz 15 bin çocuğumuzu o topraklara götürmek” dedi.
Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdür Gürhan Çokgezer de, yaptığı kısa konuşmada, “Belediyemiz tarafından düzenlenen ve yaklaşık 15 bin öğrencimizi kapsayan Çanakkale gezimizin ilkini bu gün gerçekleştiriyoruz. Bu programa katılan çocuklarımızın, atalarımızın şehit düştüğü topraklara gerçekleşen bu gezi sonrası, o günlerde yaşanan atmosferi, manevi duyguyu içinizde hissederek döneceğinize inanıyorum. Bizlere bu imkanı sağlayan başkanımız Mustafa Dündar ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Mustafa Dündar, konuşmasının ardından ilçe Milli Eğitim Müdürü Çokgezer ile birlikte öğrencilerin bulunduğu otobüsleri tek tek dolaşarak hayırlı yolculuklar diledi.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0