Çağlayan Saldırısına Sağduyu Çağrısı

Bursa adliyesi önünde toplanan memurlar, yakalarına siyah kurdele ve şehit savcının fotoğrafını takarak terörü tel'in etti.

Çağlayan Saldırısına Sağduyu Çağrısı
 Çağlayan Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraaz’ın şehit edilmesi bugün Bursa’daki adliye çalışanları ve sendikacılar tarafından protesto edildi. Yakalarına şehit başsavcının fotoğrafı ile siyah kurdale takan memurlar, terörün kardeşliğe balta vurmak istediğini belirterek, sağduyu çağrısında bulundu. Barış kardeşlik ve huzur ortamını bozmaya çalışan taşeron terör örgütünün kalleş yüzünü bir kez daha gösterdiğini ifade eden Büro Memur Sen Bursa Şube Başkanı Eyyup Akbulut, “Bu tür hain saldırılar kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya yönelik oynan oyunlar milletimizin sağduyusu ile bozulacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğine, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir” dedi.
Terörün hiç bir bahenesi olmadığını ifade eden Akbulut, “Terör nerede ve ne sebeple olursa olsun terördür. Bu sebeple 15 yaşındaki bir çocuğun ölümünü bahane ederek başkasının canına kastetmek insanlıkla, vicdanla, düşünce ve inançla alakadar olmayan yaşamını terörizm, şiddet, kargaşa ve kendinden başkalarının yaşama hakkına saygı duymayanların felsefesidir. Bundan sonra adalet çalışanlarının güven içinde çalışabilmeleri için gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasını istiyoruz” diye konuştu.
Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Sarıgül ise şunları söyledi:
“Milli birliğimizi en güçlü ikame ihtiyacını hissettiğimiz zamanlarda bu tür olayların çıkarılması, dışarıdan gelen birtakım etkiler ve katkılar münasebetiyle, bunların taşeron firmalara yaptırılır gibi yaptırılması kabul edilebilir bir durum değildir. Hele hele görevi başında millet adına adalet dağıtmak üzere bu görevi ifa ederken hunharca, kalleşçe şehit edilen bu arkadaşımızın şahadetinin elbette bizim için bir kıymeti var. Ancak terör örgütü şunu unutmamalıdır ki, millet olarak hiç bir zaman kendilerine boyun eğilmeyecektir”.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0