banner78

Buski İle Milli Eğitim Arasında İş Birliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “teknik destek ve iş birliği protokolü” imzalandı.

Buski İle Milli Eğitim Arasında İş Birliği
 BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı ile Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın imzaladığı protokolle öğrencilere su tasarrufu alışkanlığı kazandırılması geliştirilmesi hedefleniyor. BUSKİ’nin kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk şuuruyla hizmetin en iyisini sunmanın gayretinde olduğunu dile getiren Çetinavcı, gerçekleştirdikleri altyapı çalışmalarını ve eğitim faaliyetlerini anlattı.
Bugüne kadar pek çok okulda eğitim faaliyeti düzenlediklerine işaret eden Çetinavcı, “İmzaladığımız protokol ile öteden beri okullarımıza yönelik sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerini sistematik bir yapıya kavuşturmuş olduk. Bilindiği üzere su, hava ve toprak ile birlikte hayat için gerekli üç unsurdan biri. Su olmadan hayatın varlığını düşünmek mümkün değil. İnsan hayatı için olmazsa olmaz olan suyun tasarruflu kullanılması bizatihi suyun varlığı kadar önemli” diye konuştu.
Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da BUSKİ’nin gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğini vurguladı.
BUSKİ ile imzaladıkları protokolün su bilincini daha da artıracağına inandıklarını belirten Sarıkaya, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İl Enerji Verimliği Birimi oluşturduk. Arzumuz enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını sağlamak” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 14:59

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96