'Bursa'da Bahar' ödülleri belirlendi

Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Bursa’da Zaman Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ‘Bahar’ kategorisi ödülleri belirlendi. Yarışmada İbrahim Demirel’in ‘Sevgi’ adlı fotoğrafı birinci, Cengiz Çırpan’ın ‘Seyir ve piknik’ isimli fotoğrafı ikinci, Turan Topalar’ın ‘Çiçek’ isimli fotoğrafı da üçüncü oldu.

'Bursa'da Bahar' ödülleri belirlendi
 Bursa’nın buluşma mekanlarının konu alındığı fotoğraf yarışmasında ‘Bahar’ kategorisine başvuru yapan fotoğraf tutkunlarının eserleri titizlikle değerlendirildi. Yoğun ilgi gören yarışmada İbrahim Demirel, ‘Sevgi’ adlı fotoğrafıyla birinci oldu. Cengiz Çırpan’ın ‘Seyir ve piknik’ isimli fotoğrafının ikinciliğe layık bulunduğu yarışmada, Turan Topalar da ‘Çiçek’ adlı eseri ile üçüncülük ödülünü kazandı. Aygün Öztürk ‘Akşam sporu’, Özgür Konur ‘Botanikte sıradan bir gün’, Özlem Çatak da ‘Baharın uyanışı’ isimli fotoğraflarıyla mansiyon ödüllerinin sahibi oldu.

Başvuruların www.bursadazamandergisi.com adresine yapıldığı yarışmanın seçici kurul toplantısına Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı Aziz Elbas ve Magma Dergisi fotoğraf Editörü Tijen Burultay ile fotoğraf sanatçıları Dr. İsmail Şeker, İlhan Özer ve Sami Türkay katıldı. Değerlendirmede dereceye giren fotoğrafların yanı sıra 40 eser de sergilemeye değer bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yarışma sonucu dereceye girenlerden birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, mansiyon ödüllerine ise 750’şer TL para ödülü verilecek. ‘Bursa’da Zaman Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda ‘Bahar’ kategorisi ödülleri, 9 Haziran Cumartesi günü Bursa Kent Müzesi’nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96