Acemi Kasaplar için önlem: Çelik Eldiven

Kurban Bayramı'nda acemi kasaplar artık ellerini kesmekten çelik eldivenle korunacak.

Acemi Kasaplar için önlem: Çelik Eldiven
banner98
 Kurban Bayramlarında Türkiye’nin dört bir yanındaki hastanelerin acil servisleri acemi kasaplarla dolup taşarken, Bursa’da satışa sunulan çelik eldiven yaralanmaların önüne geçecek. Kurbanı keserken yanlışlıkla ellerini kesen vatandaşlar için satışa sunulan çelik eldiven büyük ilgi görüyor. Çelik yapısıyla rahat kullanılan, bıçak darbesi geldiğinde elleri kesilmekten koruyan çelik eldiven 300 ile 400 lira arasında alıcı buluyor.
Örgü halinde yapılan çelik eldiven sayesinde hem kazaların önüne geçilecek, hem de insanın elindeki bakterilerin ete bulaşmasının önleneceğini belirten Meşhur Bursa Bıçakçısı çalışanı Ayberk Güner, “Örgü halinde yapılan çelik eldiveni kasaplar çok sıklıkla kullanıyor. Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Kurbanı keserken veya parçalarken yaşanan kazaların önüne bu eldiven sayesinde geçilebiliyor. Fiyatı biraz pahalı ama bunun sebebi ise yurt dışından gelmesinden kaynaklanıyor. Türkiye’de üretimi yok” dedi.
Üzerinde kurban kesilirken okunacak olan duanın bulunduğu bıçaklar ise vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Kimi vatandaşın ilk defa gördüğünü belirten Güner, “Kimi vatandaş ise özellikle gelip soruyor. Çünkü kurban keserken bazen heyecandan unutulabiliyor. Ama bıçağın üzerinden okuyup kurbanı kesmek kolay oluyor. Fiyatları da 20 ile 40 lira arasında değişiyor” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0