ERCAN ÖZEL: YENİŞEHİR İYİ OLACAK

YENİŞEHİR’E HİZMET ETMEYE GELİYORUM

Yenişehir sevdalısı biri olarak, belediyecilikteki tecrübemi, Yenişehir halkının hizmetine sunarak, Yenişehir’imizi, Yenişehirliler ile birlikte yöneteceğim.

NECMİ İNCE: Ercan Özel kimdir. Biraz kendinizden bahseder misiniz?

ERCAN ÖZEL: 1977 Yenişehir doğumluyum. İlk ,orta, lise öğrenimimi Yenişehir'de tamamladım. Lise tahsilimden sonra Bursa Büuükşehir Konservatuarı’nda, Türk Sanat Müziği eğitimi aldım. Ardından Yenişehir Muhtelif ve Esnaflar odasında bir dönem görev yaptım. Bu dönemde Yenişehir'de farklı spor kulüplerinde futbol oynadım. Ardından Subaşı İlköğretim Okulu'nda ingilizce öğretmenliği yaptım. Daha sonra Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği'nde Genel sekreterlik görevinde bulundum. 2012 yılında burada göreve başladım. O dönemde Türkiye'nin en iyi MÜSİAD çalışanı ödülünü bize layık gördüler.  O zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul'da bir ödül aldım. O toplantıya dönemin bir yıl önce belediye başkanı olan Hikmet Şahin'de katılmıştı. Bizleri Büyükşehire davet ettiler. Ondan sonra Büyükşehirde Basın Halkla İlişkiler uzmanı olarak göreve başladım. Büyükşehirin birçok farklı biriminde görev yaptım.  BURULAŞ'da basın halkla ilişkiler koordinatörlüğü yaptım.  Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler nBölümü’nde yüksek lisansımı yaptım.  Ardından yine aynı üniversitede Yerel Yönetimler Uzmanı oldum. Benim belediyecilik ve yerel yönetimler konusunda bilgi birikimim. Bu bilgi ve birikimi mi Yenişehir halkının hizmetine sunmak için, Yenişehir Belediye Başkanlığı’na aday oldum.

YENİŞEHİR İÇİN ÇOK MÜCADELE ETTİM

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olmam nedeni ile Yenişehir ile ilgili ok önerge verdim. Çok mücadele ettim. Doğruya doğru diyen, yanlışı uyaran yapım ve kongre sürecinde Meral Akşener ile birlikte hareket etmemden dolayı, MHP’den ihraç edildim. Bu gün İYİ Parti çatısı altında Yenişehir’ hizmet etmeye devam ediyorum.

NECMİ İNCE: MHP'deydiniz ne oldu da İYİ Partiye geçtiniz? Sonrasında Bursa Büyükşehir Meclis toplantılarında sürekli sizin eleştiriniz, notunuz, dipnotunuz gündeme geliyordu. Bunlar hakkında ne söyleyeceksiniz?

ERCAN ÖZEL: MHP’den meclis üyesi oldum. Yapım gereği doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen bir yapım var. Ben o dönem MHP'nin aslında isyankarıydık. 2018'in 28 Ocak günü ben bir paylaşım yaptım facebook da.  Paylaşımda şuydu bundan üç dört sene önce Kobani'ye silah yardımı yapıldı, Türkiye sınırlarından. Bende bununla ilgili " Buna müsade edenlerle yan yana olamam Türklüğü ayaklar altına alanla ben yan yana olamam" diye bir paylaşım yaptım. O zaman referandum dönemiydi yan yana olunması gerekiyordu. Benim bu durumum bazılarını rahatsız etti. O gece MHP'den basın mensubumuza bir şey geldi. Yarın MHP'den basın açıklaması olacak, Yenişehir'de yer yerinden oynayacak diye. Tabi ki araştırma yaptık nedir bu diye? Benim bu yaptığım paylaşım birilerini rahatsız etmiş ve benim ihracımı vereceklermiş. Ertesi günde bunu gerçekleştirdiler. Zaten kongre sürecinde Meral Akşener'le birlikte hareket ediyordum.  Bursa'daki organizasyonlarda destek veriyordum, yardımcı oluyordum.  Görüldüğü üzere MHP'nin de beni ihracı üzerine rahatladım ve diğer tarafta da mücadele etmeye başladım. Yenişehir'le ilgili o kadar önerge verdim, o kadar fazla çalışmalar yaptım, mücadeleler verdim ki.  Her meclis toplantısında Yenişehir'le ilgili önergeler verdim. AK parti ve MHP benim birçok önergemi reddetti. Ben pes etmedim. Aynı önergeleri Alinur Aktaş'a bizzat verdim.

NECMİ İNCE: Yenişehir Meydanı ileilgili sıkıntılar var herhalde esnaf baya şikayetçi?

ERCAN ÖZEL: Bu bahsedilen meydan, Yenişehir'in eski belediye binasının önü. Aslında bu meydan beş yıl önce sıfırdan yapılmıştı. Şimdi ne oldu bilmiyorum, bir yıl kadar bu meydan şimdi tekrar yapılıyor. Şimdi oradaki esnafımız, orada ki günlerini yaad ediyor. Bu meydana şuan da sadece taşlar döşeniyor yeni bir meydan getirilmiyor, yollar kazık durumda. Esnaf dertli, ilçenin pazarı kuruluyor su birikintileri oluşuyor. Bu gibi sıkıntılar çok, insanlar zor durumda kalıyorlar. İşletmeler, esnaflar yer değişikliği yapmak zorunda kalıyorlar.

İNSANLARIN GÖNLÜNE GİRECEĞİM

Bu seçimlerde, Yenişehir’de heyecanlı ve güzel bir seim süreci yaşanacağına tüm kalbimle inanıyorum. Diğer aday olan arkadaşlarımızında, Yenişehir’e hizmet etmek için yola çıktıklarından eminim. Ama Yenişehir halkı bu seçimde ERCAN ÖZEL diyecek.

NECMİ İNCE: Cumhur İttifakı’nın Yenişehir Belediye Başkan Adayı Davut Aydın oldu. Onunla ilgili neler söyleyeceksiniz?

ERCAN ÖZEL : Öncelikle ben Belediye Başkanı Süleyman Çelik’e teşekkür etmek istiyorum. Beş yıldır elinden geleni yaptı. İyi yaptığı şeyler oldu, eksik yaptığı, hatalı yaptığı şeyler oldu. Muhakkak ki takdir edilmesi gerekiyor. Kişilik olarak dört dörtlük bir insandır. Ama siyasette ah de vefa olmuyor ne yaparsanız yapın farklı şeyler yaşanabiliyor. Yenişehir’de Cumhur İttifakı MHP ile devam kararı aldı. Ben başarılar diliyorum ama Yenişehir’de güzel bir seçim olacağını, centilmenlikle birbirlerini yaralamadan, birbirimizin onuruna dokunmadan, kardeşlik havasında çok güzel bir seçim olacağını düşünüyorum. Biliyorum ki halkımızda bizden bunu istiyor.  Çünkü ortak bir gayemiz var. Bizim amacımız Yenişehir ve Yenişehir’in kalkınması. Şunu da belirtmek isterim ki, ittifaklar önemli değil, ben Yenişehir’in mutabakatıyla göreve talibim ve insanların gönlüne girebileceğime inanıyorum.

NECMİ İNCE: Tam da bu konu da baktığımda, AK Parti %43, MHP %12. Yani %55’lik bir oy dilimine tekabül ediyor. İYİ Parti ve CHP ittifakında ise %35’lik bir oy var. Yani burada aday mı önemli, parti mi?

ERCAN ÖZEL: Şunu söyleyeyim, öncelikle sizde iyi biliyorsunuz yerel seçimlerle, genel seçimler arasında ciddi bir fark var. Yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında halkımız diyor ki, biz yerel de adaya bakarız partiler önemli değil, ona göre hareket edin. Bundan bir ay önce Yenişehir ciddi bir kamuoyu anketi yapıldı. Ankette sorulan soru şu: Yenişehir’de önümüzde ki seçimlerde oyunuzu aşağıdaki kriterlerden hangisine göre kullanacaksınız?  A Yenişehir’in geleceği için  B siyasi partimin geleceği için. Yenişehir halkı diyor ki, A yüzde doksan ben oyumu Yenişehir’in geleceği için kullanacağım. Artık siyasi parti bir yere kadar. Çünkü beni siyasi parti doyurmayacak, mutlu etmeyecek, beni çocuklarımın geleceği mutlu ediyor. Burada da halkı mutlu eden, işini bilen insanların olması gerek.

NECMİ İNCE: Yani burada Millet İttifakında bir adım öndeyiz diyorsunuz. Genç olmanız, belediyecilikten geliyor olmanız önemli görevlerde de bulundunuz.

ERCAN ÖZEL: Bursa Büyükşehir ile farklı yerlerde ki tecrübeler bir değildir. Çünkü birçok farklı birimde üste düzey yönetici olmak apayrı bir şeydir ve direkt icra makamındasınız direkt işin başında.

YENİŞEHİR ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Mevcut personel ve kuracağım dinamik bir yeni ekip ile Yenişehir’in bütün sorunlarını çözeceğim. Yenişehir halkı, her şeyin en iyisine layık.

NECMİ İNCE: Şayet Yenişehir Belediye Başkanı olursanız neler yapacaksınız? İlk atacağınız adımlar neler olacak? Başta ekibiniz kimler kimler olacak, kimlerle devam edeceksiniz?

ERCAN ÖZEL: Mevcut kadro önemli. Yenişehir Belediyesi’nde çalışan deneyimli birçok arkadaşımız var.  Ama ben o mevcut kadro tam çalışmıyor diye düşünüyorum. Biz öyle dinamik bir ekip kuracağız. Belediyede çalışan arkadaşların yanında, yeni arkadaşlara da ihtiyaç var.  Çünkü çok farklı dallarda çalışacağız. Bizim insan eksiltmeye şuan da lüzumumuz yok. Daha farklı elemanlar almaya ihtiyacımız var. Elimde iyi bir kadro var. Daha da fazla geliştireceğiz. Bizim için bir insanın işini ehliyle yapması lazım. Yaptığı sürece biz o insanı, daha da yukarılara taşırız.

NECMİ İNCE:  Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilçe belediye başkanı aynı partiden olmazsa, ilçeye yeteri kadar yatırım gelmez düşüncesi hakkında ne söyleyeceksiniz?

ERCAN ÖZEL: Böyle bir şeye kesinlikle katılmıyorum. Önemli olan işi bilmek, yaptırabilmek. Bizim alternatif katkılar yaptırmamız lazım. Ekonomik fayda projelerimiz var. Bizim amacımız bütçeyi yerinde kullanmak. Bunun yanında, benim Büyükşehirde bilmediğim, gitmediğim kapı, işleri hangi kapıda çözmem gerektiği  noktasında, bilmediğim bir şey yok. Yenişehir’in bütün sorunlarını çözeceğim.

banner103

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0