YIL-MEK YAZ KURSLARI YILDIRIMLILARI BEKLİYOR

-YIL-MEK YAZ KURSLARI YILDIRIMLILARI BEKLİYOR -GERİDE KALAN 2017-2018 EĞİTİM DÖNEMİNDE 31 MAHALLE, 225 SINIF VE 85 BRANŞTA VERDİĞİ KURSLARLA 15 BİN 895 KURSİYERİ MESLEK SAHİBİ YAPAN YILDIRIM BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI, YAZ DÖNEMİNDE DE 21 BRANŞTA HİZMET VERİYOR.

YIL-MEK YAZ KURSLARI YILDIRIMLILARI BEKLİYOR
banner98

-YIL-MEK OKUL ÖNCESİ EĞİTİM SINIFLARI’NDA DA EĞİTİM, 19 MAHALLE 26 SINIF VE 34 ŞUBEDE DEVAM EDİYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “İLÇEMİZDE BAŞLATTIĞIMIZ DÖNÜŞÜM HAMLESİNİN BİR AYAĞINI DA SOSYAL ÇALIŞMALAR OLUŞTURUYOR. SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ ÇERÇEVESİNDE AÇTIĞIMIZ KURSLARLA İNSANLARIN ZAMANLARINI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİREBİLECEĞİ VE SANATSAL YÖNLERİNİ DAHA İYİ GELİŞTİRECEKLERİ İMKÂNLARI ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞIYORUZ.”

-BAŞKAN EDEBALİ: “BİZLER YEREL YÖNETİM OLARAK ÇOCUKLARIMIZA HAK ETTİĞİ REFAH SEVİYESİ YÜKSEK BİR GELECEK HAZIRLARKEN, OKUL ÖNCESİ EĞİTİM SINIFLARIMIZLA DA DOĞRU BİR EĞİTİM ALMALARI İÇİN BİNLERCE YAVRUMUZU ANNE ŞEFKATİYLE KENDİLERİNE YAKLAŞAN ÖĞRETMENLERİMİZLE YETİŞTİRİYORUZ.”

BURSA- Mesleki eğitimlerle Yıldırımlılara altın bilezik kazandıran, okul öncesi eğitim sınıflarıyla miniklerin geleceğine değer katan Yıldırım Belediyesi, yaz döneminde de eğitime ara vermiyor.

Yıldırımlıların meslek sahibi olmasına katkı sağlamanın yanı sıra, hobi edinmeleri için hizmet veren Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) başarıyla tamamlanan 2017-2018 eğitim yılının ardından yaz döneminde de eğitimlerini sürdürüyor. Geride kalan eğitim yılında 31 mahalle, 225 sınıf ve 85 branşta verdiği kurslarla 15 bin 895 kursiyeri meslek sahibi yapan YIL-MEK, yaz döneminde de 21 branşta hizmet veriyor. Piyano, keman, gitar, resim, Arnavutça, İngilizce, satranç, mangala, filografi, kağıt rölyef, takı tasarım, wayuu çanta yapımı, dantel anglez, iğne oyası, giyim, ev mefruşatı, terrarium, su kabağı süsleme, el sanatları, arıcılık ve mantar yetiştiriciliği branşlarında eğitimler başladı. Şu ana kadar 14 merkez 42 sınıfta 975 kursiyere eğitimler verilirken, yeni kursiyer kayıtları devam ediyor. Öte yandan yine 2017-2018 eğitim yılında 35 mahalle, 58 sınıf ve 104 şubede 3 bin 914 çocuğu geleceğe hazırlayan YIL-MEK Okul Öncesi Eğitim Sınıfları, yaz döneminde de miniklerin ikinci evi oluyor. 19 mahalle, 26 sınıf ve 34 şubede yaz süresince eğitimlerin verileceği şefkat yuvalarında da kayıtlar halen devam ediyor.

EĞİTİME ARA YOK

İlçede yaşayan insanlarımızın hayat kalitesini yükseltmek adına sosyal ve ekonomik projeler ürettiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizde başlattığımız dönüşüm hamlesinin bir ayağını da sosyal çalışmalar oluşturuyor. Bu anlamda YIL- MEK çok önemli bir misyon üstleniyor. Sosyal sorumluluk projelerimiz çerçevesinde açtığımız kurslarla insanların zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebileceği ve sanatsal yönlerini daha iyi geliştirecekleri imkânları ortaya koymaya çalışıyoruz. Ayrıca özellikle ev hanımlarına yönelik kurslarımız ile onları hem sosyal hayatın içine çekiyor, hem de meslek sahibi olmalarına yardımcı oluyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana on binlerce insanımızı meslek sahibi yaparken yaz döneminde de bu hizmetimizi sürdürüyoruz” dedi.

ALTIN ANAHTAR OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

Eğitimin toplumların kalkınmasındaki en önemli unsur olduğu bilinciyle en büyük yatırımın çocuklar için yapılması gerektiğini belirten Başkan Edebali, “Geleceğini garanti altına almak isteyen her toplum çocuklarını özenle yetiştirmelidir. Bu seferberliğin altın anahtarı ise okul öncesi eğitimdir. Kültürünü ve medeniyetini temsil edecek, örf ve adetlerini sonraki kuşaklara taşıyacak bir nesle imza atmak için okul öncesi eğitim sınıflarımızın göstermiş olduğu çalışmalara özellikle önem veriyoruz. Bizler yerel yönetim olarak çocuklarımıza hak ettiği refah seviyesi yüksek bir gelecek hazırlarken, okul öncesi eğitim sınıflarımızla da doğru bir eğitim almaları için binlerce yavrumuzu anne şefkatiyle kendilerine yaklaşan öğretmenlerimizle yetiştiriyoruz. Kesintisiz eğitimin sürdüğü ve tamamı ücretsiz olan meslek edindirme kurslarımız ile okul öncesi eğitim sınıflarımıza tüm vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı davet ediyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0