ÜNLÜ TARİHÇİDEN MİLLİ BİRLİK VURGUSU

-PROF. DR. AHMET ŞİMŞİRGİL: “TÜRKİYE BÜYÜYOR KENDİ SİLAHINI YAPIYOR, YÜZDE 80 KENDİ SİLAHLARIYLA ÇARPIŞIYOR. ŞİMDİ İNSANSIZ TANK YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ. SON 10 SENEDEKİ GELİŞMELERİ HAYAL BİLE EDEMEZSİNİZ FAKAT BUNLARI DESTAN GİBİ OKURSUNUZ.”

ÜNLÜ TARİHÇİDEN MİLLİ BİRLİK VURGUSU
 Yıldırım Belediyesi’nin Prof Dr. Ahmet Şimşirgil’i ilçe sakinleriyle buluşturduğu söyleşide Zeytin Dalı operasyonu ve yansımaları konuşuldu.

Yıldırım’da yürütülen kültürel dönüşümü kahvehanelere kütüphane köşesi oluşturarak sürdüren Yıldırım Belediyesi, ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’i Yıldırımlılarla buluşturuyor. Şirinevler Mahallesi Yeşilçay Kıraathanesi’nde düzenlenen programa Yıldırımlılar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin bir savaş içerisinde olduğunu ve bugünkü savaşı anlayabilmek için tarihi iyi bilmek gerektiğini belirten Prof. Dr. Şimşirgil, "Afrin’de savaşanları babamız bilelim. Türkiye büyüyor kendi silahını yapıyor, yüzde 80 kendi silahlarıyla çarpışıyor. Şimdi insansız tank yapmayı düşünüyoruz. Geldiğimiz noktaları iyi bilelim. Bunlar bizim hayal edemeyeceğimiz noktalardı. Bunu 15 sene önce düşünemezdik. Son 10 senedeki gelişmeleri hayal bile edemezsiniz fakat bunları destan gibi okursunuz. Onun için her şeyin farkında olalım. Cenab-ı Hak birliğimizi, muhabbetimizi daim eylesin. Milletimizi ve devletimizi muzaffer kılsın” ifadelerini kullandı. Şimşirgil, proje kapsamında kahvehanelere kütüphane köşesi oluşturarak ilçe sakinlerine sunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve ekibine teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0