Trafik Hayattır! Platformu, “Trafikte Anne-Çocuk Güvenliği Eğitimi” ile Yanlış Bilinenleri Değiştirdi

Doğuş Otomotiv çatısı altında, kurulduğu 2004 yılından bu yana trafik güvenliği hakkında farkındalık sağlama çalışmalarını sürdüren ve 2016 yılında sahiplendiği trafikte çocuk güvenliği başta olmak üzere birçok konuda projeler yürüten Trafik Hayattır! platformu, Trafikte Anne-Çocuk Güvenliği eğitimlerini resmi ve özel kurumlar ile yaygınlaştırıyor.

Trafik Hayattır! Platformu, “Trafikte Anne-Çocuk Güvenliği Eğitimi” ile Yanlış Bilinenleri Değiştirdi
banner98
 Trafikte çocuk güvenliği konusunda farkındalık yaratma çalışmalarını çocuk oto koltuğu başta olmak üzere birçok koldan sürdüren Doğuş Otomotiv’in kurumsal sosyal sorumluluk platformu Trafik Hayattır!, “Trafikte Anne ve Çocuk Güvenliği Eğitimi” projesini İstanbul’un köklü hastanelerinden Zeynep Kamil Hastanesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Anadolu Kamu Hastaneler Birliği’nin ardından Shell, Tat Gıda, Doğuş Holding, Keçiören İl Sağlık Merkezi ve Sancaktepe Belediyesi Sağlık Merkezi çalışanları ile devam ettirdi.

Hamilelikte emniyet kemerinin ne şekilde bağlanması gerektiğinden, çocuk koltuklarının araç içinde nasıl konumlandırılmasının doğru olduğuna kadar birçok konuda bilgi sahibi olması sağlanan katılımcılara eğitim öncesi ve sonrasında uygulanan testler eğitimin de başarısını gösterdi.

Katılımcıların eğitim öncesinde trafikte anne-çocuk güvenliği ile ilgili teste verdiği yanıtların doğru işaretlenme oranı yüzde 68 ve yanlış yanıt sayısı 4,07 iken; Trafik Hayattır! platformunun alanında uzman danışmanlarının verdiği eğitim sonrasında doğru yanıt oranı yüzde 87’ye yükselirken yanlış yanıt sayısı 1,8’e düştü.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0