banner78

Tatvan’da kömür dağıtımı devam ediyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından 9 bin aileye yapılacak kömür yardımlarının dağıtımına başlandı.

Tatvan’da kömür dağıtımı devam ediyor
Bitlis’in Tatvan ilçesinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından 9 bin aileye yapılacak kömür yardımlarının dağıtımına başlandı. Dağıtımlar kapsamında kış şartlarında yolları kapanma ihtimali olan 20 köy ve 14 mahalleye öncelik verildi.

Hava kirliliğini önlemek amacıyla Şırnak kömürü yerine Manisa Soma kömürü dağıttıklarını belirten Kaymakam Murat Erkan, 57 köy ve 22 mahalleden 20 köy ve 14 mahallede 5 bin ton kömür dağıtımı yapıldığını söyledi. İlçede bu yıl toplamda 9 bin aileye 9 bin ton kömür dağıtılacağını açıklayan Kaymakam Erkan, dağıtımların kış şartlarına bağlı olarak yolları kapanacak köylerin aciliyet durumunun göz önünde bulundurularak dağıtıldığını ifade etti. Erkan, “Kömür yardımı dağıtımlarımız devam edecektir. Biz de vagonlarla gelen kömürleri hiç bekletmeden dağıtacağız. Bu kapsamda şimdiye kadar ilçemize 5 bin ton kömür geldi ve bu kömür dağıtıldı. Geriye kalan 4 bin ton kömürün de en kısa sürede gelmesini bekliyoruz. Bu kömür de geldiğinde hızlı şekilde dağıtılacak.” açıklamasını yaptı.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2013, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73