Junioshow Sektörün Nabzını Tutuyor

Gana’dan Gelen Regina Kululi; “BTSO’nun Bir Davetiyesi Bursa İle Ticaretin Kapısını Araladı” Cezayir’den gelen Bouhamidi; “Bursa Kumaşı Kalitede 1 Numara” Kanada’dan gelen Olivia Amoateng; “Moda’yı Bursa Belirliyor”

Junioshow Sektörün Nabzını Tutuyor
banner98
 Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe üretim üssü Bursa’da sektörün kalbi Junioshow Fuarı’nda atıyor. BTSO’nun Ticari Safari Projesi kapsamında Gana’dan Kanada’ya Rusya’dan İran’a kadar 50’ye yakın ülkeden gelen yaklaşık 1.000 alıcı, Bursalı firmalarla işbirliği yaparak, ilk siparişlerini vermeye başladı.

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliği ve BEKSİAD’ın destekleriyle düzenlenen Junioshow Fuarı iş profesyonellerini ağırlamaya devam ediyor. 110 firmanın katılımcı olarak yer aldığı, 0-12 yaş arası bebe ve çocuk hazır giyimi sonbahar – kış kreasyonlarının görücüye çıktığı fuar ile Bursalı firmalar dünyanın dört bir yanından gelen alıcıların radarına girdi.

 

“HER COĞRAFYAYA HİTAP EDİYOR”

Rusya’dan gelen Sergey İliyev, 10 senedir bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe ticaret yaptığını söyledi. Bursa’ya birçok kez geldiğini ve her seferinde Bursalı firmalarla işbirliği yaptığını ifade eden İliyev, “Bursa, sahip olduğu tarihi, kültürel ve üretim tecrübesiyle her anlamda muhteşem bir şehir. Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe de Bursa’nın potansiyelinin farkındayım. Bu fuarda çok fazla firma ile görüşme yaptım. Bursa’da her coğrafyaya hitap eden ürün bulabiliyorum. Junioshow, direkt üretici ile bizi buluşturuyor. Avrupa kalitesinde ürünler çok uygun fiyatlarla satılıyor. Bu ziyaretimde birçok sipariş vererek ülkeme döneceğim.”  dedi.

 

“BURSA’NIN İSMİ BİLE CEZAYİR’DE YETİYOR”

Cezayir’den gelen Abdurrezzak Bouhamidi, Bursa’ya hem ticaret hem de turizm anlamında sürekli geldiğini ifade ederek, fuarın kendisi için verimli geçtiğini vurguladı. Bursa markasına Cezayir’de özel bir ilgi olduğunu ifade eden Bouhamidi, “Bursa kumaşı dünyada 1 numara. Cezayir’de müşterilerimin tercihi her zaman Bursa ürününden yana. Benim tek tercihim Bursa olmaya devam edecektir.” diye konuştu.

 

BİR DAVETİYE HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ

Gana’dan gelen iş kadını Regina Kululi, 10 yıldır Gana’da 0-16 yaş arası konfeksiyon ürün ticareti yaptığını söyledi. Bursa’nın bebe ve çocuk konfeksiyonu üretiminde önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Kululi, Junioshow Fuarı için kendisine gönderilen bir davetiyenin Bursa ile ticaretin kapısını araladığını kaydetti. Kululi, “Bursa’da bütün ürün gamına aynı anda ulaşabiliyorum. Daha önce Çin’den alışveriş yapıyordum. Bursa ile ticarete başladıktan sonra Çin ile alışverişimi bitirdim. Artık tercihim Bursa.” ifadelerini kullandı.

 

KANADA’DAN TİCARET İÇİN GELDİ

Kanada’dan gelen Olivia Amoateng ise 3 yıldır Bursa’ya geldiğini söyleyerek, “Bursa sektörde modanın belirlendiği önemli bir kent. Kanada’daki müşterilerim sürekli Bursa ürünlerini soruyorlar. Her yıl fuara gelmeye çalışacağım.” diye konuştu.

 

YENİ MÜŞTERİLER KAZANDIK

BTSO Meclis Üyesi ve Sektör Temsilcisi Mesut Okyay, Junioshow Fuarı’nın sektörün ihtiyaçlarını karşıladığını ifade ederek, “Fuar boyunca stantlarımız oldukça kalabalık. Üretim yapan bir sektör var. Fuarda satışlarımız oldukça iyi. Kanada’dan İngiltere’ye kadar alıcılarla görüşmeler yaptık. Fuarda yeni müşteriler de kazandık. Bu organizasyon sektörümüze büyük hareketlilik kazandırıyor.” dedi.

 

 “BTSO’NUN FARKINI HİSSETTİK”

Sektör temsilcisi Rıdvan Güler, Junioshow organizasyonundan dolayı BTSO ve BEKSİAD’a teşekkür etti. Bereketli bir fuar geçirdiklerini kaydeden Güler, “Her zamanki gibi alım heyetlerinde BTSO’nun farkını hissettik. Birçok ülkeden iş insanını ağırlıyoruz. Farklı renkleri fuarımızda görüyoruz. Müşterilerimiz fuar tarihini sabırsızlıkla bekliyor. Bursa, bebe ve çocuk konfeksiyonu modasını belirleyen bir şehir. Organizasyondan dolayı BTSO’ya teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0