CHP’DE KAVGA BÜYÜYOR İSTİFALARIN ARKASI KESİLMİYOR

Gaziantep`te CHP Genel Merkezi tarafından belirlenen milletvekili adaylığı sıralamasındaki yerlerini beğenmeyen 4 kişi adaylıktan çekildi.

CHP’DE KAVGA BÜYÜYOR İSTİFALARIN ARKASI KESİLMİYOR
banner98
 CHP, Trabzon`da Ahmet Kaya, Saadet Partisi (SP) kontenjanından Abdulkadir Çelebi, Nuri Aydın, Ferda Kudunoğlu, İsmail Kaynar ve Mertcan Fero`yu, 24 Haziran seçimleri için aday gösterdi.

4`üncü sıra adayı Ferda Kudunoğlu, listedeki sıralamayı beğenmeyince adaylıktan çekildi, partisinden de istifa etti.

Kudunoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Kamuoyuna, çok sevdiğim ve inanç ve imanla Atatürk`ün askeri olarak hizmet ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi 4`üncü sıra adaylığından çekiliyor ve partimden istifa ediyorum” CHP'li aday sıralamayı beğenmedi istifa etti

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI KANTARCI ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Listelerin açıklanmasının ardından 10 milletvekilinin seçileceği Kayseri’de partisi tarafından 8. sıradan aday gösterilen Kantarcı, AA muhabirine, adaylıktan çekilmek için partisine başvurduğunu bildirdi.

Kantarcı, “Diğer adaylarla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Sıralamadaki yerimden dolayı adaylıktan çekildim. Adaylıktan çekildim ama parti üyeliğimden istifa etmedim.” dedi.

Kantarcı’nın yerine aday belirlenmesi için il başkanlığınca çalışma yapıldığı öğrenildi.

HATAY’DA CHP’Lİ PARLAR ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

CHP Genel Merkezi tarafından Hatay milletvekilliği aday listesinde yer almayan ancak son dakikada yapılan değişikliğin ardından 6’ncı sıradan milletvekili adayı gösterilen CHP eski Antakya İlçe Başkanı Hasan Ramiz Parlar, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla adaylıktan çekildiğini duyurdu. Parlar, bu durumun liste dışı kalan ya da sırası değiştirilen isimler açısından üzücü ve onur kırıcı olduğu ve siyaset etiği açısından onaylamadığı gerekçesiyle milletvekilliği adaylığından çekildiğini ifade etti. Parlar, “Hatay ve birkaç ilin listelerinde yapılan değişiklikleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin saygınlığı ve güvenilirliği ile siyaset etiği ve toplum vicdanı açısından kabul edilebilir bulmuyorum” ifadelerine yer verdi.

TEKİRDAĞ’DA CHP’Lİ SUCU, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ 

Tekirdağ’da 30 Nisan tarihinde düzenlediği program ile milletvekili aday adaylığını açıklayan Arzu Mandalı Sucu, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim edilen milletvekili aday listesinde Tekirdağ’dan 6. sırada aday gösterildi. Ancak Arzu Mandalı Sucu sıralamadaki yerini beğenmeyip adaylıktan çekildi.

“TEPKİ KOYMAM GEREKİYORDU”

Adaylıktan çekilmesi ile ilgili konuşan Sucu “Yapılan anketlerde ben 3’üncü sırada çıktım. Genel merkezde de 3’üncü sıradaydım. Bir anda bireysel hırslar girdi araya ve 6’ncı sıradan aday gösterildim. Ben de tepkimi koydum. Kendim geri çekildim. Tepki koymak gerekiyordu” dedi.

“DURUŞUM AYNI”

Biat kültürü ile yetişmediğini belirten Sucu, “Böyle bir karar verdim. Sonuna kadar da CHP’liyim. Duruşum aynı. Emek vermek için de vekil veya aday olmak şart değil. Hiçbir kırgınlığım yok. Örgütüme teşekkür ederim benimle oldu, bana inandılar. Allah nasip ederse bir gün olmam gereken yerde olacağım. Kendimi tanıyorum. Ben istemeden beni kimse siyasetten çekemeyecek” ifadelerini kullandı.

1 KASIM’DA 5. SIRADAN ADAYDI

Tekirdağ’ın Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın kızı olan Arzu Mandalı Sucu, 1 Kasım 2015 tarihindeki seçimlerinde CHP’den 5. sıradan Tekirdağ milletvekili adayı gösterilmişti. Ancak CHP 3 milletvekili çıkardığı için meclise girememişti.


Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner108

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0