BEŞİR ÇANAKKALE KAHRAMANLARININ SOFRASINA MİSAFİR OLUYOR

Beşir Derneği, Çanakkale Destanı’nın 103. Yılını ‘Çanakkale Şehitlerimizin Sofrasına Misafir Oluyoruz’ etkinliğiyle anacak. Düzenlenecek etkinlik kapsamında, tüm Türkiye’de 1915 yılı Çanakkale Cephesi’ndeki yemek listesine göre tayın ve üzüm hoşafı dağıtımı gerçekleştirilecek

BEŞİR ÇANAKKALE KAHRAMANLARININ SOFRASINA MİSAFİR OLUYOR
 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü tüm yurtta törenlerle anılacak. Beşir Derneği ise Çanakkale şehitlerinin savaş yıllarında çektiği zorlukları gözler önüne sermek için anlamlı bir etkinliğe imza atacak. ‘Çanakkale Şehitlerimizin Sofrasına Misafir Oluyoruz’ ismiyle düzenleyecekleri etkinlikle ülkenin dört bir yanında yapılacak olan tayın ve üzüm hoşafı dağıtımında, Çanakkale Cephesi’nde mücadele vermiş olan 43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ün yemek listesi kullanılacak.

Bu etkinlik ile Çanakkale ruhunu yeniden hatırlatmak istediklerini belirten Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, ‘’Ecdadımızın ‘Çanakkale Geçilmez!’ deyip vatan uğruna canlarını hiçe sayarak verdikleri mücadele asla unutulmadı, unutulmayacak. Beşir Derneği olarak biz, atalarımızın hangi zorluklarla mücadele ederek ülkemizi kurtardığını, Çanakkale ruhunun ne demek olduğunu bir kez daha herkese hatırlatmayı amaçlıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki o ruh yeniden şahlanır; birlik, beraberlik ve kardeşlik gücü pekişirse mazlumlar kurtulur, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin de ruhları şad olur.’ dedi.


Çanakkale şehitlerinin yemek menüsü

Savaş zamanı çekilen zorlukları ve ecdadımızın ne fedakarlıklarla vatanımızı savunduğunu gözler önüne seren 43. Alay 1. Piyade Taburuna ait yemek listesi, okuyanlara duygulu anlar yaşatıyor. İşte o liste:

15 Haziran Sabah: Üzüm hoşafı. Öğlen: Yok. Akşam: Yağlı buğday çorbası ve ekmek.

26 Haziran Sabah: Yok. Öğlen: Yok. Akşam: Üzüm hoşafı, ekmek.

18 Temmuz Sabah: Üzüm hoşafı. Öğlen: Yok. Akşam: Yarım ekmek.

21 Temmuz Sabah: Yarım ekmek. Öğlen: Yok. Akşam: Şekersiz üzüm hoşafı, ekmek

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0