banner78

Başbakan Erdoğan, Topbaş'a Övgüler Yağdırdı!

Başbakan Erdoğan: Başbakan Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında İstanbul'da yapılan çalışmalara geniş yer ayırırken İBB Başkanı Kadir Topbaş'dan övgüyle söz etti.Topbaş'a Övgüler Yağdırdı!

Başbakan Erdoğan, Topbaş'a Övgüler Yağdırdı!
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ulusa Sesleniş konuşmasında İstanbul'da Kadir Topbaş dönemindeki metro yatırımlarından övgüyle söz etti. 2004'te yani Topbaş'ın göreve başladığı tarihte 45 kilometre olan metro uzunluğunun 9 yılda 124 kilometreye ulaştığını belirten Erdoğan, Otogar-Bağcılar metrosu ile birlikte önemli bir hizmetin gerçekleştiğini vurguladı. Otogar-Başakşehir Metrosu için Topbaş'a teşekkür eden Erdoğan, İstanbul'daki metro uzunluğunun 708 kilometreye ulaşacağını açıkladı. 

Başbakan Erdoğan, açıklamaları sırasında Temmuz ayı içinde birçok ilde yapılan toplu açılışlara da değindi. Erdoğan, hayata geçirilen hizmetlerle ilgili olarak şunları kaydetti 

"İlk olarak, 7 Temmuz'da, İstanbul'da, İstanbul'un ulaşımı için çok değerli bir yatırımı hizmete aldık. Toplu taşımacılıkta yeni bir adım daha attık ve Otogar - Bağcılar - Mahmutbey - Olimpiyatköy - Başakşehir arasında işleyecek olan metro hattının resmi açılışını gerçekleştirdik. 

DİLE KOLAY TAM 22 KİLOMETREKARE 

Yaklaşık 3 milyar, eski rakamla 3 katrilyon liraya mal olan bu açılışla birlikte, İstanbul, dile kolay, tam 22 kilometrelik yeni bir metro hattına daha kavuşmuş oldu. Bu hat ile İstanbul'da, buraya lütfen dikkat ediniz, metro hatları uzunluğu tam 124 kilometreye ulaştı. 2004 yılında İstanbul'daki metro hattı uzunluğu 45 kilometre idi. 9 yılda bu hatlara 79 kilometre yeni hat ekledik ve toplam hat uzunluğunu 124 kilometreye çıkardık. 

BELEDİYE BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM 

Şu anda inşaatı devam eden, ihalesi yapılan, proje aşamasında olan hatlar da bittiğinde, İstanbul'da toplam metro uzunluğumuz 708 kilometreye ulaşmış olacak. Bu vesileyle, buradan, bir kez daha yeni metro hattımızın, bu büyük hizmetin, bu büyük yatırımın İstanbul'a, İstanbullulara tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle Belediye Başkanımızı, tüm Belediye Meclis üyelerimizi, tüm emeği geçen arkadaşlarımızı, yüklenici firmayı, mimarından, mühendisine, işçisine kadar tebrik ediyorum, kutluyorum ." 

ERDOĞAN TOPBAŞ'I ELEŞTİRMİŞTİ 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , "500 bin metrekarelik Çırpıcı Çayırı'nın arkasından Veliefendi Hipodromu da tescillenip yapı yapılamaz hale geldiğinde, bölge bir milyon metrekare kadar alana kavuşmuş olacak. Bu, İstanbul'un kent merkezi için söyleyebileceğimiz en büyük alan. Burada Central Park ve diğer Avrupa merkezlerinde gördüğümüz gibi önemli bir park inşa edeceğiz. Bu daha başlangıç, çalışmalarmıız devam edecek" demişti 

Ancak Başbakan Erdoğan katıldığı iftar yemeğinde Topbaş'ın açıklamalarını eleştirerek, "İstanbul'a Central Park yakışmaz. İstanbul'a bir şehir parkı yakışır. İlla birilerini taklit etmenize gerek yok. Birileri bizi taklit etsin" şeklinde çıkışmıştı.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73