Yıldırım’dan diktatör esprisi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bir taraftarın ’Başkanlığı bırakıyorsunuz, üzüntülüyüz’ sözü üzerine, espirili bir şekilde, "Memnun olmanız gerekiyor. ’Diktatör’ diyorlar. Diktatör, gidiyor" dedi.

Yıldırım’dan diktatör esprisi
 Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler, ’Hedef 1 Milyon Üye’ projesi kapsamında Faruk Ilgaz Tesisleri’nde taraftarlarla bir araya geldi. Toplantıya Asbaşkanlar Mithat Yenigün, Nihat Özbağ, İsfandiyar Zülfikari, Ömer Temelli, Turhan Şahin, Şekip Mosturoğlu ve yöneticilerden Yalçın Haker katıldı.

Tesislere üye olmak için gelen taraftarlara projeyle ilgili bilgi veren başkan Aziz Yıldırım, soruları da cevapladı. Bir taraftarın, Yıldırım’ın ’Belki bir dönem daha yaparak başkanlığı bırakacağım" yönündeki açıklamasını hatırlatarak, üzüldüğünü söylemesi üzerine Yıldırım, "Memnun olmanız gerekiyor. ’Diktatör’ diyorlar. Diktatör gidiyor" şeklinde konuştu.

"SIKINTILI GÜNLERİMİZ OLDU"

Aziz Yıldırım, 17 yıldır başkanlık yaptığını kaydederek, "Her kongrede iyi günler oldu, kötü günler oldu. 17 yılın her yılı iyi değildi. Sıkıntılı günlerimiz oldu. Buraya geldiğimiz zaman moralimizim bozuk olduğu günler de oldu. Ama her zaman burada yaptığımız kongrelerde yüksek divan kurulu ve kongre yönetime sahip çıktı. Her zaman bize destek verdiler. Allah onlardan razı olsun. Onlar zaten bu desteği vermeselerdi, biz belki de belli bir dönemde bırakıp gitmiş olurduk. Destek ve teşvikle biz de projeleri yapmak için mücadele ettik. 17 sene ben başkanlık yaptım. Bir dönem daha dediğiniz zaman 20 sene oluyor. Ana proje, Fenerbahçe’yi ekonomik olarak güçlü hale getirmek ve herkesin katkılarıyla da Fenerbahçe’yi tabana oturtturmak. Bunu başardıktan sonra da burada benim yapabileceğim başka bir şey yok. Bunu da öyle zannediyorum ki bir daha ki kongrede sağlarım. En azından üye olmuşları o kongreye getirerek, o havayı onlara yaşatırım. Bunu yaptıktan sonra bu ileri ki yıllarda oturmuş olur. Ben de sizler gibi kongrede gelirim, beğendiğim beğenmediğim konularda el kaldırırım ya da kaldırmam. Biraz da bunu tadalım. Hep burada olunca olmuyor" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YILDIRIM’DAN MURAT ÜLKER’E TEŞEKKÜR VE ÖVGÜ

Bir taraftarın, ’Ülker’le olan sözleşmeniz sezon sonunda bitiyor. Uzatmayı düşünüyor musunuz?’ şeklindeki sorusu üzerine de Aziz Yıldırım, "Ülker’le bu sene sonuna kadar anlaşmamız var. 2015 Ocak’tan sonra görüşmeler yapacağız, ona göre karar vereceğiz. Şunu burada deklare etmek isterim Ülker’in sahiplerinden Murat Ülker, Ahmet Özokur yönetimimizdeydi. Özel durumundan yönetiminden ayrıldı. Ama her zaman kulübümüze destek verdi. Bazı konulara bakarken artılarına eksilerine bakmak lazım. Murat Ülker Bey, iyi bir Fenerbahçelidir. Bugün 100 milyon Dolarlık salonu yapıp Fenerbahçe’ye tapusuyla vermişlerdir. Gerçekleri bileceğiz, gerçekleri konuşacağız" karşılığını verdi.

"Bugün hiçbir kimse kendi kaynaklarından böyle bir olayı, çok sevse ölse dahi kardeşine vermez. Bırakın spor kulübüne, kardeşine vermez. Her dönemde benim başkanlığım döneminde, bu kulübün basketbol şubesinin bütün yükünü taşımışlardır" diyen Aziz Yıldırım, şöyle konuştu:

"Basketbol şubesinde 30 milyon dolarlardan bahsediliyor. Bu rakamları bulan şubeyi Fenerbahçe kaldıramaz. Bazı şeyleri konuşurken o değerleri de göz önüne alıp konuşmak lazım. Bunun için eğer Ülker Grubu, derse ki ’Ben varım’, biz de ’Varız’. 3-5 insan mutlu olacak diye Fenerbahçe’nin mutluluğunu engelleyemem. Çünkü kendim yaşıyor kendim görüyorum. Burada problem yok. Biz söylersek Murat Bey, kabul eder. Ama biz dersek ki ’Ayrılıyoruz’ Murat Bey’in hoşuna da gider. Her zor günümüzde Murat Bey, kulübümüzün yanında olmuştur. Ben hapishanedeyken salon bitmiştir. Açılması lazımdır. Geldi bana nezaketen de olsa, ’Sen çıkmadan bu salonu açmayı istemiyoruz’ dedi. Ben de kendisine, ’Hayır burası benim salonum değil, Fenerbahçe’nin salonu’ dedim ve o şekilde salonu açtılar. O yüzden her şeyi değerlendirirken artı ve eksileriyle değerlendirmeniz lazım. Murat Ülker, Fenerbahçe Kulübü’nün bir üyesidir ve iyi bir Fenerbahçelidir. Ona da buradan Fenerbahçe’ye yaptığı katkılardan dolayı kendisine ve ailesine teşekkür ediyorum."

’TEMİZLEYECEĞİM’

Aziz Yıldırım, Gebze Genç Fenerbahçeliler Derneği’nden gelen bir taraftarın, "Gruplara karşı sizden bir kucaklama bekliyoruz" ifadesine karşı, "Hiç kucaklamam haberiniz olsun. Temizleyeceğim" cevabını verdi. Taraftarı bu konuya girmemesi yönünde uyaran Aziz Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"İçinizde ne kadar Fenerbahçeli ve ne kadar Fenerbahçe’ye hizmet etmek isteyen varsa gelsin üye olsun. Ama onun dışında ’Onu affedin bunu affedin’ öyle bir şey yok. Fenerbahçe’ye hizmet etme şartları bellidir. Fenerbahçe sporcusuna küfür etmeyeceksin. Protesto etmeyeceksin. İyi günde kötü günde her şeyine sahip çıkacaksın. Bunları yapacaksan zaten kimse bir şey demez. Onun dışında yaparsan kim olursa olsun affetmem. Şimdi otur mevzu o değil."

Soruların ardından Başkan Aziz Yıldırım, üye olacak taraftarların üyelik formlarını imzaladı ve onlarla fotoğraf çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 19:51

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73