banner78

Türk Voleybolunda Acı Gün

Spor anlamında bir çok çalışmaya imza atan Kadın Voleybol Milli Takımlar Eski Koordinatörü Cengiz Göllü vefat etti.Türkiye Voleybol Federasyonu resmi internet sitesinden voleybol duayeni Cengiz Göllü’nün vefatı için yapılan açıklamada...

Türk Voleybolunda Acı Gün
Spor anlamında bir çok çalışmaya imza atan Kadın Voleybol Milli Takımlar Eski Koordinatörü Cengiz Göllü vefat etti.
Türkiye Voleybol Federasyonu resmi internet sitesinden voleybol duayeni Cengiz Göllü’nün vefatı için yapılan açıklamada "Camiamızın Cengiz ağabeyi, Bayan Milli Takımlar Eski Koordinatörü Cengiz Göllü’nün vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak, Cengiz ağabeyimize Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm voleybol camiamıza başsağlığı dileriz’ sözlerine yer verildi.
CENGİZ GÖLLÜ KİMDİR?
1938 yılında Ankara’da doğan Cengiz Göllü, 1955’ten 2011’e kadar 56 yıl aralıksız olarak voleybola hizmet etti.
Hem milli takımlarda hem de kulüplerde sporcu, antrenör ve yönetici olarak çok sayıda başarıya imza atan Cengiz Göllü, Türkiye’de voleybolun gelişimine önemli katkı yaptı. Yarım asırdan daha uzun bir süre sporla iç içe yaşayan Göllü, Türk voleybolunun bugün bulunduğu noktaya gelmesinde büyük pay sahibi oldu. Eczacıbaşı, Galatasaray, Karşıyaka ve Beşiktaş gibi takımlarda görev yapan ve Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı ile üst üste 17 şampiyonluk yaşayarak elde edilmesi zor bir başarıya imza atan Cengiz Göllü, 2007-2011 yılları arasında ise bayan milli takımlar koordinatörü olarak görev yaptı. Cengiz Göllü, spor hayatının ilk yıllarında voleybolun yanı sıra futbol, basketbol ve hentbolla da ilgilendi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96