Her şey Türkiye için!: Her şey Türkiye için!

 

Her şey Türkiye için!

 

ManşetX Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Ademay Erbay ‘Bizim askerimizin, bizim ordumuzun,  bizim girdiğimiz her yerde, o bölgenin sahibi olan insanların yüzü  gülüyor. Oradaki insanlar, Türkiye ye dua ediyor. Allah izin verirse adım adım Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir ülke olacak. Bizim önümüze ne kadar engel koyarlarsa, biz o engelleri tek tek aşacağız’’ dedi.

 

 

Necmi İnce: Programa başlamadan önce Afrin Operasyonu’nda  şehit olan askerlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyoruz. Yaralı askerlerimize Alllah’tan şifalar diliyoruz. Ülke olarak milli ve beraberlik içerisinde olmamız gerekirken şu durumda bu üzücü haberleri duyuyoruz. Bu hafta önemli bir konumuz var. İNCE MEDYA GRUP stüdyolarında, değerli iş adamı Ademay Erbay’la Afrin’i konuşacağız. Kendisi bu ay yardımsever arkadaşları ile beraber Afrin’e yardım götürdü. Başta kestane şekerinden tutun, Kuran-ı Kerimleri alıp, bayraklarla birlikte Afrin’e gitti. Afrin’e yardım programını neden yaptınız?

Ademay Erbay: Bu günlerde ülke olarak sıkıntılı günler geçiriyoruz. Biz tarihin çeşitli dönemlerinde bu tarz sıkıntılar yaşadık ama Allah’ın izniyle bu sıkıntıların tamamını atlatıp, sonundan selamet çıkardık.

Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde de Afrin’de Racco bölgesinde 1083 nolu tepede şehitler verdik. Rabbim o gün ve daha öncesinde bu millet için, bu din için, bu bayrak için canını ortaya koyan kardeşlerimizin, ağabeylerimizin şahadetlerini kabul etsin. Onların mekanını cennet eylesin. Yaralılarımıza da Allah’tan şifa diliyoruz. İnşallah onlar bu bedellerin karşılığını bu gün olmasa bile, yarın Hak katında mutlaka alacaklar. Bizim devletimiz o kadar güçlü ki, biz bu sıkıntıları aşacağız ve Devletimizin dediği gibi biz Afrin’de  dizimizin dibinde oturan mazlumun başını okşamak için ordayız

Necmi İnce: İçimizde Türkiye’nin Afrin Operasyonu’nu kaldıramayan, istemeyen çatlak sesler var. Bunun hakkında neler söyleyeceksiniz?

  Ademay Erbay: Şimdi içerden hem patlak sesler çıkıyor maalesef. Vatan hainleri bu vatan içerisinde yer alıyor.  Bakın arkadaşlar, bugün eğer bize bazı insanlar Afrin’de neden biz varız diye sorarlarsa, biz bu sorunun altında bir art niyet ararız. Çünkü bizim orada yer almamız gerekiyor.  En önemlisi al sancağımızın dalgalandığı, bu sınırlar içerisinde daha önce yaşadığımız bu sıkıntıları yaşamamak adına bu terör örgütünün aktif bataklığını kurutmak adına biz Afrin’de yer alıyoruz. Türkiye sınırları içerisinde resmi rakamlara göre 3.5 milyon Suriyeli barınıyor. Lakin artık bu insanlarında artık kendi topraklarına dönüp, özgürce rahatça yaşamaları gerekiyor.

Necmi İnce: Oradaki insanlar Türkiye ve Türk askeri hakkında ne düşünüyor?

 Ademay Erbay: Şimdi son dönemlerde meşhur biz söz var. Diyorlar ki vefalı Türk geldi. Bakın bunu Afrin ve diğer bölgelere gittiğinizde göreceksiniz. Bizim askerlerimizin, bizim ordumuzun,  bizim girdiğimiz her yerde, o bölgenin sahibi olan insanların yüzü  gülüyor. Biz hastaların yaralarını sarıyoruz,  biz orada ihtiyaç sahibi olanlara ekmek, su dağıtıyoruz. Biz oradaki insanlara asla zülüm etmeye gitmedik.

Oradaki insanlar, Türkiye ye dua ediyor. Allah izin verirse adım adım Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir ülke olacak. Bizim önümüze ne kadar engel koyarlarsa, biz o engelleri tek tek aşacağız.

Necmi İnce: Türkiye Suriye’ye kendi güvenliğini sağlamak amacıyla girdi ama tabiri caizse NATO kılını bile kıpırdatmadı. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz

Ademay Erbay: Şehidimizin mektubunda yazdığı gibi bu savaş hilal ile haçın savaşı. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu tür planlar içinde olanlar Osmanlı Tokadını yiyecekler.

Necmi İnce: Ülke olarak, insansız hava aracımızı, yerli silahımızı üretebilen güçlü bir ülke haline geldik. Türkiye’de  15 temmuz Hain darbe girişimi gerçekleşseydi ne olurdu?

Ademay Erbay: Çok ciddi sıkıntılar içerisinde olurduk. Suriye’nin durumuna baktığınız zaman, Türkiye’nin de o durumdan farklı olacağını sanmıyorum. Çünkü 15 temmuz hain darbe girişimi gerçekleşseydi, hiç kimse evinde rahat  oturamazdı. Şu anki rahatlık hiç kimsede olmazdı. Biz bugün Afrin’e yardım ediyoruz.  Allah nasip ederse yarın Münbiç’te olacağız. Fırat’ın doğusuna geçip, oraya da yardım edeceğiz.

Necmi İnce: Son mesajınız nedir?

Ademay Erbay: Allah izin verirse Millet olarak bu savaşı da galibiyetle tamamlayacağız. Bu devlet bu milletiyle ordusuyla bir bütündür. Zaten medya kanalları üzerinden de sosyal medyadan da bölgeye insanların akın akın gittiğini, devletin ve ordusunun maddi ve manevi her türlü yanında olduğunu görüyoruz. Bizde  tekrar Rabbim nasip ederse, tekrar bölgedeki askerlerimize hem  ziyaret hem de ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bu noktada da değerli abim, büyüğüm, hakanım, reisim sayın Sedat Peker’e, bize ve bölgeye olan maddi ve manevi tüm desteklerinden dolayı çok çok teşekkür ederim. Şunu da söylemek istiyorum. Bölgedeki tüm mazlumun, tüm bizden olan insanların, hatta Arap ve Türkmen ordularının reisim abim sana çok selamları var.  Allah senin ve senin gibilerin yar ve yardımcısı olsun. Reisim sen çok büyük bir insansın. Sana çok teşekkür ederim. Rabbim senin ömrüne bereket versin.

 

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0