banner78

'Üç Yol' Filminin Galasına Katıldı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batmanlı yönetmen Faysal Soysal'ın yapım ve yönetmeliğini üstlendiği 'Üç Yol' filminin galasına katıldı.

 'Üç Yol' Filminin Galasına Katıldı!
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batmanlı yönetmen Faysal Soysal'ın yapım ve yönetmeliğini üstlendiği 'Üç Yol' filminin galasına katıldı.

Daha önce Antalya Film Festivali'nde prömiyeri yapılan 'Üç Yol' filminin İstanbul galasından sonra Batman'da ki galası Batman Park sinemalarında yapıldı. Galaya; Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Vali Yılmaz Arslan, filmin yönetmeni Faysal Soysal ve çok sayıda davetli katıldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Faysal Soysal’ın yaptığı dram türündeki film, Bosna savaşı sonrasında yakınlarını arayan insanların dramatik öyküsünü konu alıyor.

Kürtçe, İngilizce, Türkçe ve Boşnakça olmak üzere 4 dilin kullanıldığı film, Bosna savaşı sonrası özellikle kayıplar, toplu mezarlar ve Güneydoğu’da Hasankeyf’in sular altında kalma hadisesini konu alıyor.

Sinema çıkışında filmle ilgili düşünceleri sorulan Bakan Şimşek, filmi çok beğendiğini belirterek, "Çok güzel bir hikaye, Çok etkileyici güzel bir film tebrik ederim." şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

4 yılda tamamlanan filmin Saraybosna, İstanbul ve Mostar gibi çeşitli bölgelerde çekildiğini belirten yönetmen Soysal, modern bir Züleyha ve Yusuf aşkını ele aldıklarını, hikayeye yeni bir yorumla yaklaştıklarını kaydetti.

YÖNETMEN FAYSAL SOYSAL

1979 Batman doğumlu. Şu ana kadar çektiği filmler: İthaki (2005), Yasak Rüya (2005), Annem Olduğum Gün (2006), Kayıp Zaman Düşleri (2007), Mizan-sen (2008), Saat Kaç (2008), Müzik Video olarak; İstanbul (2008), İthaca (2008), Filistin, Yeryüzü Doktorları (2011), Belgesel olarak; Somali, Yeryüzü Doktorları (2012), Filistin.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73